Ющенко розірвав меморандум з Януковичем через БЮТ — Томенко

192
Ющенко розірвав меморандум з Януковичем через БЮТ — Томенко

«Розірвавши так званий «Меморандум про порозуміння», підписаний у вересні з Віктором Януковичем, Віктор Ющенко виконав вимогу Блоку Юлії Тимошенко». Так заступник керівника Блоку Юлії Тимошенко Микола Томенко прокоментував, відповідаючи на питання львівських журналістів, повідомлення про рішення Президента України відкликати свій підпис під цим документом.

Видео дня

Про це повідомили «Обозревателю» в прес-службі Миколи Томенка.

Микола Томенко нагадав, що під час наради у Президента щодо відзначення річниці Помаранчевої революції від імені БЮТ він запропонував «публічно, на Майдані розірвати підписаний між Президентом та Януковичем Меморандум, а його підписання визнати рішенням політично неправильним». Водночас, за його словами, присутні на цій нараді лідери інших «помаранчевих» партій наполягали на тому, що ініціатива з розірвання Меморандуму є деструкцією.

«Коли я 22 листопада 2005 року на Майдані під час відзначення річниці Помаранчевої революції поставив це питання на голосування, воно було схвально зустрінуте людьми. Натомість Віктор Ющенко, висловлюючись щодо цього голосування пізніше, запевняв, що підписував Меморандум заради уникнення розколу країни («мова йде тут не про Януковича, а про тих людей, які підтримують інші політичні сили, які також є громадянами України») та підтримки у парламенті певних рішень. Очевидно, Президент розглядав тоді цей союз як стратегічний політичний крок та сподівався, що його союз із Януковичем буде довготривалим», - зазначив заступник керівника БЮТ.«На жаль, нетривале існування союзу Ющенка і Януковича, укладеного задля призначення Юрія Єханурова Прем’єр-міністром, мало надзвичайно негативні наслідки для країни. Це, насамперед, підпис Президента під законом, який гарантував недоторканність депутатам місцевих рад, та відмова від розгляду кримінальних справ щодо фальсифікаторів та організаторів виборів», - зауважив Микола Томенко.