Харківщина розбудовуватиме аеропорт, автомагістраль і метрополітен

183
Харківщина розбудовуватиме аеропорт, автомагістраль і метрополітен

Міністр транспорту та зв'язку України Віктор Бондар під час робочої поїздки до м. Харків 9 січня ц.р. повідомив про реалізацію низки інфраструктурних проектів у цьому регіоні.

Видео дня

Зокрема, Міністр заявив про те, що у 2006 році планується розпочати масштабну реконструкцію місцевого аеропорту. За його словами, будівництво нового терміналу на території Харківського аеропорту почнеться вже у середині цього року.

Віктор Бондар сказав, що у даний час ведуться переговори з Урядом Японії про надання довгострокового кредиту на реалізацію цього проекту. Після реконструкції аеропорт відповідатиме європейським стандартам комфорту і безпеки пасажирів та увійде до п'ятірки найбільших регіональних аеропортів України. Наразі Мінтрансзв'язку готує програму розвитку регіональних аеропортів у містах Харків, Донецьк, Дніпропетровськ, Одеса, Львів та сезонного аеропорту у Симферополі.

У столичному аеропорту „Бориспіль” вже розпочалися роботи із будівництва двох терміналів – державного і приватного, які будуть здані в експлуатацію до середини 2007 року. Загальна вартість проекту - 400 млн. дол. США. Згідно міжурядової угоди Японським банком міжнародного співробітництва на розвиток найбільшого аеропорту України надано кредит у розмірі 180 млн. дол. США на 30 років під 1,5% річних з відстрочкою виплат на 10 років. Решта коштів – приватні інвестиції авіакомпанії „Аеросвіт”.

Крім того, Міністр транспорту та зв'язку України Віктор Бондар повідомив, що у 2006 році держава має намір рекомендувати українським авіакомпаніям придбати декілька вітчизняних літаків „Ан-140”, щоб зняти з маршрутів застарілі машини та підтримати національну авіабудівну промисловість. Літаки Харківського державного авіаційного виробничого підприємства пройшли сертифікацію і успішно експлуатуються в багатьох країнах світу.

Віктор Бондар також заявив про початок добудови дороги „Харків-Дніпропетровськ” до рівня першої категорії у I кварталі 2006 року. Він сказав: „Ми повністю реконструюємо трасу „Харків–Дніпропетровськ та перетворимо її на сучасну автомагістраль. Таким чином буде добудована дорога „Белгород-Харків-Дніпропетровськ”. Цього ж року планується побудувати ділянку автодороги від Дніпропетровська до Симферополя; проектувальні роботи вже розпочато. „Відповідно ми одержимо трасу „Белгород-Симферополь”, - сказав Міністр. Загалом на будівництво та реконструкцію автомобільних доріг у 2006 році заплановано витратити 6 милрд. грн.

У 2006 році на будівництво і розвиток Харківського метрополітену буде виділено близько 80 млн. грн., а загалом на розвиток метрополітенів в Україні, за словами Міністра, - майже 200 млн. грн. Харківський метрополітен витратить ці кошти на капітальне будівництво та добудову ділянок, роботи на яких були заморожені. Віктор Бондар висловив упевненість, що цього року будуть доведені до кінця роботи на всіх станціях, де почато будівництво.

ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ`ЯЗК УКРАЇНИ