newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Адвокат Андрій Федур: «У мене немає опонентів, окрім Піскуна та Шокіна»

Адвокат Андрій Федур: «У мене немає опонентів, окрім Піскуна та Шокіна»

– Пане Андрію, за що проти вас порушили кримінальну справу?

Видео дня

– Я вважаю, що за мою роботу. Мабуть, я роблю свою справу професійно.

– А офіційно про що йдеться?

– Мова йде про втручання в чиєсь особисте життя. Не знаю, чи є в країні ще хоча б одна така кримінальна справа...

– У чиє саме?

– Пенчуків (постраждалі у справі Колесникова, які нібито обвинувачували його в тиску та спробах шантажу. – Ред.). Але, повірте, мені їхнє життя абсолютно не цікаве. А щоб я в нього ще й втручався – то це забагато честі.

– Так само кримінальну справу порушено й проти Раїси Богатирьової?

– Так. Вона теж утрутилася в чуже приватне життя. Дурниця відверта, але факт є факт. Щодо мене, можу сказати, що є така вимога: протягом двох місяців має бути завершено досудове слідство у цій справі, більше того, уже є суддя, який має мене засудити й винести обвинувальний вирок. Крім того, мене мають намір позбавити можливості займатися адвокатською практикою. Це, так би мовити, завдання максимум, і воно має бути виконане не пізніше ніж у вересні.

– Звідки така інформація?

– Як то кажуть, із джерел, що заслуговують на довіру.

– А що чути про вашу попередню кримінальну справу, за якою вас звинувачували в шахрайстві?

– Щодо цього, то я, слава Богу, вже давно не шахрай. Сама Генпрокуратура відмовилася від цих обвинувачень. Але тут варто звернути увагу на такий момент: Генпрокуратура заявила клопотання в суді, щоб закрити цю справу за строком давності, і суд на це пішов. Я ніколи в житті не погоджуся саме з таким формулюванням, бо я не скоював жодного злочину.

– Ви сказали, що вже знаєте навіть те, який буде вирок по вашій справі. Вам може загрожувати ув’язнення?

– Ні. За санкцією статті 182-ї, за якою порушено кримінальну справу, не передбачено позбавлення волі. Максимум – це обмеження волі на три роки. Але для мене важливо навіть не це, а тільки те, що я – ще раз повторюю – не скоював ніякого злочину.

– Ви вважаєте, що всю операцію проти вас спрямовано на те, щоб позбавити вас можливості займатися адвокатською практикою?

– Саме так.

– Вам закидають те, що ви взялися захищати саме Колесникова...

– Ви знаєте, навіть за правилами ведення війни, її мають спочатку оголосити. Адже ми постійно кажемо, що будуємо демократичну правову державу, відстоюємо європейські цінності... Мені хотілося б вірити, що сьогоднішня влада не вважає Колесникова своїм ворогом, бо за Конституцією він таким бути не може. А щодо закидів на мою адресу, то мені багато чого закидали й за попереднього режиму, і за нинішнього. Я захищаю Колесникова лише тому, що він не скоював цього злочину.

– До речі, про вашого підзахисного. Що нового в його справі?

– Прокуратура та МВС намагаються там щось винайти. Колесникова слід звільняти, але замість цього порушили справу проти його адвоката. Замість того, щоб притягнути до відповідальності винних фальсифікаторів, прокуратура внесла подання на продовження строку тримання Колесникова вже до дев’яти місяців... Здійснюється відверте свавілля...

– Вас захищатиме Сергій Головатий?

– Так. І я дуже вдячний Сергію Петровичу. Це була перша людина, що зателефонувала мені, тільки-но я отримав повідомлення про порушення проти мене кримінальної справи. Я з великою вдячністю прийняв цю підтримку...

– Те, що Головатий, член фракції БЮТ, тобто з провладних кіл, береться вас захищати, напевне, про щось свідчить?

– Сподіваюся, що захищати мене також погодиться Юрій Кармазін. Попередню розмову я з ним уже мав, хочу звернутися до нього ще раз... Маю надію, що мені нададуть допомогу й інші справжні юристи.

– Імовірно, що відставка Генпрокурора Піскуна, яку давно прогнозують, вплине на ситуацію, зокрема, і з вашою справою...

– Я глибоко переконаний, що таких добродіїв, як Піскун і Шокін (заступник Генпрокурора. – Ред.), близько не повинно бути на Різницькій! Я не можу тут зрозуміти Президента України: чому він не звільнив їх із посад і чому проти них досі не порушено кримінальні справи?

– Ваш прогноз: Піскун протримається на своїй посаді до наступних виборів?

– Ну якщо справу Гонгадзе потрібно знищити, то тоді, безперечно, протримається...

– А хіба її досі не знищено? Вона в такому глухому куті...

– Я думаю, що в нас усе-таки є професійні, справжні слідчі, які, зокрема, працюють і в цій справі. Я б ніколи не прирівнював їх до Піскуна чи Шокіна... Щодо долі Піскуна, то тут усе залежатиме від Президента, бо парламент у нас якийсь безхребетний, там усі чомусь вважають, що про все можна домовитися... А щодо справи Гонгадзе – зауважте, про неї вже ніхто не говорить, усі переключилися на Колесникова – тут усе значно цікавіше: його адвокат, народний депутат Богатирьова... А у справі Гонгадзе де результати?! Їх немає не тому, що слідчі там такі вже погані... Коли та справа буде в суді? Знову мене відсторонять перед тим, як її направити до суду? Мене вже відсторонять від справи Гонгадзе, а потім цю постанову прокуратура скасувала...

– На ваш погляд, Україна зовсім не просунулася вперед із дотриманням законності?

– Україна просунулася в напрямку сваволі, її стало більше, ніж було раніше... Я вам відверто скажу: я вже боюся не стільки притягнення до кримінальної відповідальності, скільки фізичного знищення.

– Вам хтось погрожував? Хто саме?

– У мене є лише одні опоненти. У мене немає ні з ким конфліктів на якомусь фінансовому грунті абощо... Сьогодні Піскун і Шокін чудово розуміють, що коли моя справа дійде до суду, то там я не мовчатиму, ось у цьому й полягає для мене небезпека.

"Без Цензури"