newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Голова Львівської облдержадміністрації Петро Олійник: “Молодший Медведчук просто викинув інвесторів із території Львівщини”

192
Голова Львівської облдержадміністрації Петро Олійник: “Молодший Медведчук просто викинув інвесторів із території Львівщини”

Минулої середи в Києві відбулася перша спільна нарада голів ОДА з Президентом України, на якій підбивали підсумки перших місяців роботи й окреслювали подальші плани.

Як стверджує губернатор Львівщини Петро Олійник, Віктор Ющенко був налаштований рішуче, й кожен керівник області, крім вказівок, таки отримував порцію критики від “шефа”. Докладніше про перебіг цієї наради, незважаючи на щільні графіки роботи, голова Львівської ОДА таки погодився розповісти в інтерв’ю “Газеті”.

– Які враження від першої спільної наради губернаторів із Президентом?

– Нарада відбувалася в дуже інтенсивному режимі. Відтак у мене склалося враження, щоправда, приємне, що нашого Президента важко наздоганяти... Загалом вона тривала дев’ять із половиною годин лише з однією десятихвилинною перервою. Ми підсумовували роботу за чотири з половиною місяці. Обговорили всі блоки питань, відтак було поставлено конкретні завдання на наступний період, тобто до кінця року. Зауважу, кожному губернаторові виділили п’ять хвилин для виступу. Слово мали також присутні міністри, перший віце-прем’єр і, звичайно, Президент.

Видео дня

– На яких питаннях акцентували передусім?

– Одне з найважливіших – це боротьба з бідністю. До речі, найближчим часом вийде указ Президента щодо ліквідації бідності в Україні. Ця проблема поєднує в собі такі питання, як доступ інвалідів до будь-яких органів державного управління, дитячі будинки сімейного типу, усиновлення дітей і прийомні сім’ї, діти-сироти.

На нараді розглянули й гуманітарний блок, насамперед питання медицини й освіти. Безумовно, нам ще дуже багато потрібно зробити в цих галузях. Починаючи з наступного року держава фінансуватиме вищі навчальні заклади, лише запровадивши зовнішнє тестування. Це роблять для того, щоб усунути будь-який суб’єктивний чинник у питанні прийому студентів. У медичній галузі акцентували на сільській медицині, сімейних лікарях.

До цього гуманітарного блоку належать і питання, пов’язані з примиренням. Особливо “на горіхи” дісталося губернаторам зі сходу держави. Вони ж мають проводити чітку роз’яснювальну роботу, це повинно працювати на примирення і регіонів, і учасників бойових дій.

Серйозно обговорювали питання криміналізації, а саме ліквідації створеного за багато років кримінального суспільства. Розглядали проблеми, пов’язані з релігією. Зокрема, йшлося про безумовну видачу земельних ділянок, незалежно від конфесії чи віросповідання. Незабаром буде указ щодо широкої програми капітального будівництва, надто соціального житла. Окремо обговорили питання сільського господарства. Ми розуміємо, як далеко нині загнали село.

– Чи приділили увагу економічним проблемам?

– Дуже жорстко стояли два напрями роботи. Перше – це дерегуляція економіки. Діалог між бізнесом і владою та фіскальними структурами, створення єдиного вікна, а також ліквідація понад 1300 регуляторних актів, які так зрегулювали бізнес, що він не може повернути голову. Інше питання – детінізація економіки, створення індустріальних площадок. Це питання, пов’язані з доступом бізнесу до земельних ресурсів, із чітким відшкодування ПДВ товаровиробникам і жорсткою синхронною роботою між ДПА, прокуратурою та судами.

– Які рішення ухвалили щодо насамперед Львівщини?

– Винесли ухвалу про транскордонну співпрацю. Була критика того, що немає нот від українського уряду стосовно збільшення кількості митних переходів, що на митних кордонах не встановлено спецтехніки, немає достатньої координації роботи СБУ, митників і прикордонників. На цьому, до речі, акцентували зокрема. Це важливо, адже, як відомо, є спроби відновити контрабанду м’яса й інших товарів. Щодо Львівщини, то серйозну увагу звертали на митницю та крадіжки автомобілів.

– Кажуть, що Віктор Ющенко мав певні претензії до нашого регіону щодо залучення інвестицій...

– Це абсолютна правда. Віктор Андрійович сказав мені, що зменшилася кількість інвестицій. Щодо цього в нас є свої пояснення, але навіщо виправдовуватися – потрібно робити справу. Молодший Медведчук просто викинув інвесторів із території Львівщини. Дотепер вони обходили наш регіон. Але нині починається своєрідний ренесанс. Ми переконуємо інвесторів, що все змінилось. Однак люди далі думають, що слід іти в податкову, й лише якщо там приймуть, то зможеш тут працювати. Я доповів Президентові, що вже цього місяця ситуація в нас значно поліпшає.

– До кого Президент мав найбільше претензій?

– В. Ющенко не ділив голів облдержадміністрацій на хороших і поганих. Щодо різних питань діставалося всім. Є питання, недопрацював – отримай. Доволі серйозно критикував Донецьку область за колосальне падіння обсягів виробництва. Там, на жаль, дуже складна ситуація.

Перепало на горіхи силовим структурам за українсько-російський кордон, де практично щось стримують лише окремі загони українських митників і прикордонників. Бандити там просто прориваються через кордони. Це майже організовані злочинні угруповання з автоматами.

– Які завдання від Ющенка отримало керівництво нашого регіону?

– Насамперед до 1-7 липня відкрити єдине вікно для бізнесу, яке має бути в кожному місті та районному центрі. Якщо ні – подавати на звільнення когось із заступників, який курує цей напрям у тому чи іншому районі. Друге питання стосувалося кадрів. Я з коректності мовчатиму, але мені зробили суттєві зауваження щодо багатьох керівників. Найближчим часом робитимемо подання на заміну.

– Уточніть, які керівники опинилися “під прицілом”?

– Це люди в окремих управліннях подвійного підпорядкування. На окремих державних підприємствах і в тих структурах, які пов’язані з Міністерством юстиції.

– Коли звітуватимете наступного разу?

– Президент був жорстко налаштований і на вирішення багатьох питань давав терміни сім, десять, п’ятнадцять днів. Загалом глава держави проводить таку нараду щокварталу, але думаю, він уже не робитиме прив’язки, і за невиконання завдання хтось може поплатитися посадою навіть улітку. Я не маю на увазі перших керівників області, хоча можливі й такі варіанти.

Розмовляв Андрій Горуна

http://gazeta.lviv.ua/