newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС

Порошенко заборонив арештовувати отруювачів Ющенка!

Порошенко заборонив арештовувати отруювачів Ющенка!

Як стверджують джерела І-Репортера в Генеральній прокуратурі України, місяць тому секретар Ради національної безпеки та оборони Петро Порошенко фактично відсунув Святослава Піскуна від керівництва Генпрокураторю. На сьогоднішній день вищу наглядову інстанцію України фактично очолює сам Петро Олексійович та наближений до нього заступник Піскуна Віктор Шокін.

Видео дня

Згідно з розподілом обов'язків між заступниками Генерального прокурора України, Шокін здійснює нагляд за проведенням досудового слідства органами прокуратури, зокрема безпосередньо контролює розслідування справ, порушених за фактом вбивства Георгія Гонгадзе й отруєння Ющенка, справи, порушеної проти голови Донецької обласної ради Бориса Колесникова та інших. Результати розслідувань щоденно доповідаються Петру Порошенку, який і приймає рішення про проведення чи не проведення тих чи інших слідчих дій.

Минулого тижня Шокін доповів Порошенку, що готується подання до суду про дачу санкції на арешт колишнього заступника голови СБУ Володимира Сацюка, підозрюваного у причетності до отруєння сполуками діоксину Віктора Ющенка. Порошенко наказав негайно припинити провадження відносно Сацюка й дати йому можливість виїхати за кордон.

З тим, щоби унеможливити повторну спробу арешту, Шокін примусив слідчого написати рапорт про те, що в діях Сацюка відсутній склад злочину. Після цього слідчий негайно подав рапорт про відставку й тепер влаштовується на високооплачувану посаду в службі охорони одного з наближених до Порошенка банків. Довідавшися про це, 26 травня Святослав Піскун зліг з гіпертонічними кризом.

Як повідомляють джерела в ГПУ, Порошенко також розпорядився випустити на волю Бориса Колесникова. Зокрема, попри наявність встановлених міліцією восьми нових епізодів, що викривають участь голови Донецької обласної ради в злочинній діяльності, жодного нового обвинувачення прокуратурою йому не висунуто. Натомість Шокін замінив керівника слідчої групи й наказав винести постанови про відмову в порушенні кримінальних справ по всіх нових епізодах.

6 червня спливає двомісячний термін утримання Колесникова під вартою, після чого слідству треба буде знову вносити подання до суду з проханням подовжити строк запобіжного заходу. Оскільки справа Колесникова вже фактично розвалена, можна очікувати, що суд не знайде підстав для подальшого ув'язнення донецького високопосадовця.

І-Репортер