newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Чалий: різкі кроки офіційних структур Білорусі та Куби свідчать про те, що свобода викликає у них роздратування

201
Чалий: різкі кроки офіційних структур Білорусі та Куби свідчать про те, що свобода викликає у них роздратування

Те, що в спільній заяві президентів України та США йдеться про підтримку просування свободи в конкретних країнах, свідчить про зростаючу відповідальність України та США за розвиток в наших регіонах демократії, поваги до прав людини, що є глобальними цінностями. Таку думку висловив Валерій Чалий - директор міжнародних програм Українського центру економічних і політичних досліджень імені Олександра Розумкова.

Видео дня

Інша річ, що обрано, як на мене, не найкращу форму викладу цієї тези, зокрема поєднання в одному реченні Білорусі – сусідньої з Україною країни, від розвитку ситуації в якій дійсно залежить стабільність в нашому регіоні, та Куби, яка все ж таки ближче до США.

Тим не менш різкі і, на мій погляд, не адекватні ситуації кроки офіційних структур Білорусі та Куби свідчать про те, що слово “свобода” викликає роздратування саме в цих країнах, адже згадувались не тільки вони, але й, наприклад, Молдова та Грузія.

Коментар офіційного представника Білорусі Р.Єсіна про “сподівання, що даний факт не свідчить про несамостійність зовнішньої політики України” взагалі є дипломатично образливим і може підштовхнути Україну до ще більш самостійних дій.