newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Віктор Ющенко: "У справі Одеси поставлена крапка. І якщо це не так, ми не живемо в країні, яка має назву - Україна"

282
Віктор Ющенко: 'У справі Одеси поставлена крапка. І якщо це не так, ми не живемо в країні, яка має назву - Україна'

І після рішення Приморського райсуду Одеси, яким скасовані результати виборів Одеського міського голови і переможцем визнаний Едуард Гурвіц, ситуація в місті залишається напруженою. На думку місцевих політиків, причина полягає у тому, що минула міська влада і сьогодні прагне реваншу.

Видео дня

Саме тому їздять до Києва чимало одеситів, щоби ще і ще раз почути, що найвища державна влада не забула про причорноморське місто та проблеми місцевої громади та стане на заваді всім спробам повернення у сумне і безперспективне минуле.

"У справі Одеси поставлена крапка... І якщо це не так, ми не живемо в країні, яка має назву - Україна", саме так сказав Президент України Віктор Ющенко 14 квітня у розмові з активістами громадянського комітету "Одеса ТАК", які висловили голові держави занепокоєння з приводу спроб скасувати рішення Приморського районного суду з приводу результатів виборів Одеського міського голови у 2002 році.

На згадане засідання не допустили кореспондентів одеської незалежної газети "Юг" та радіостанції "Свобода". Прес- центр Верховного Суду України відмовився допомагати журналістам, а охорона біля входу до Верховного Суду України заявила про необхідність отримання працівниками ЗМІ "спеціальної перепустки".

Президія Ради суддів, тим часом, ухвалила рішення звернутися до регіональної кваліфікаційної комісії суддів Одеської області про порушення дисциплінарного впровадження стосовно судді Приморського райсуду Одеси Світлани Ярош, звернутися до Ради суддів з приводу питання про зняття з адміністративних посад двох заступників голови Приморського райсуду Одеси - пана Крижанівського і пані Чернявської. На думку народного депутата України, Голови Партії захисників Вітчизни Юрія Кармазіна, "жодних законних підстав для ухвалення подібних рішень не існувало.

Я можу впевнено зробити висновок, що учасники президії Ради суддів не володіли інформацією про події навколо процесу у Приморському районному суді Одеси. Навіть після такого рішення я і далі переконаний, що справедливість переможе. Питання ці будуть ще розглядатися на Раді суддів і у кваліфікаційній комісії. Нинішнє рішення президії Ради суддів особливого правового значення не має".

Під час зустрічі з одеситами, які протягом дня пікетували Верховний Суд України, Юрій Кармазін повідомив, що на засіданні президії Ради суддів не розглядали і не давали оцінок рішенню Приморського райсуду Одеси, яким скасовані результати виборів Одеського міського голови у 2002 році і переможцем визнаний Едуард Гурвіц.

Ввечері активісти одеської організації Партії захисників Вітчизни прийшли до Секретаріату Президента України. Тут акція тривала приблизно до десятої години вечора.

У Секретаріаті зареєстрована заява на ім"я Президента України Віктора Ющенка, з проханням "захистити від несправедливих обвинувачень суддю Світлану Ярош та інших суддів Приморського районного суду Одеси".