newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Спростити візовий режим для України планує Словакия

207
Спростити візовий режим для України планує Словакия

Віце-прем’єр-міністр України Микола Томенко зустрівся сьогодні з віце-прем’єр-міністром Словаччини Палом Чакі. Під час зустрічі вони обговорили ряд важливих та актуальних питань у співпраці між Україною та Словаччиною і поділилися досвідом управлінської діяльності.

Видео дня

Микола Томенко подякував словацькому віце-прем’єру за моральну підтримку нашої країни під час Помаранчевої революції. Тепер, за словами Томенка, основним завданням співпраці між Україною та Словаччиною є не декларування нашою країною європейського вибору, а чіткий рух та конкретні дії на шляху до євроінтеграції.

“Зараз для українців важливо мислити не глобальними категоріями, а реальними кроками – реалізовувати взаємовигідні економічні проекти, забезпечувати програми культурного співробітництва, здійснити спрощення візового режиму з європейськими країнами”, - вважає Микола Томенко.

У зв’язку з цим він поінформував словацьку сторону про указ Президента України, згідно з яким з 1 травня по 1 вересня 2005 року запроваджується безвізовий режим в’їзду в Україну для громадян держав-членів Євросоюзу та Швейцарської Конфедерації. В свою чергу, Пал Чакі повідомив про те, що словацький уряд найближчим часом планує прийняти рішення про спрощений візовий режим для України.

Також віце-прем’єр Словаччини висловився за якнайшвидше відкриття на українсько-словацькому державному кордоні нового пункту пропуску “Малі Слеменці – Великі Слеменці” для пропуску українських та словацьких громадян та транспортних засобів, які їм належать. Микола Томенко запевнив, що український уряд розгляне питання щодо можливості відкриття цього пропускного пункту вже в першому півріччі цього року.

http://www.kmu.gov.ua/