newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Уряд встановлює жорсткий контроль в аграрному секторі

198
Уряд встановлює жорсткий контроль в аграрному секторі

Прем’єр-міністр України провела термінову нараду, присвячену ходу посівної кампанії в країні та проблемам аграрного сектора. На нараді був присутній міністр аграрної політики Олександр Барановський.

Видео дня

Посівна кампанія в Україні відбувається нормально, підстав для драматизації ситуації не існує. В більшості областей хід посівної кампанії триває ефективніше і швидше, ніж у минулому році. Засіяно більше 50% площ, незважаючи на пізню весну, особливо у північно-східному регіоні.

Виняток становлять кілька областей. Наприклад, Сумська, де, за часів “хазяйнування” попереднього губернатора Володимира Щербаня сільське господарство фактично знищене як галузь, господарства розорені, власність колективних підприємств розкрадена.

Занепокоєння викликають також питання кадрового забезпечення сільськогосподарської галузі в регіонах. В деяких областях досі не призначені заступники голів облдержадміністрацій з аграрних питань, а на посадах керівників відповідних сільськогосподарських управлінь чомусь опинилися банкіри, фінансисти та політики, що мають, м’яко кажучи, дуже опосередковане відношення до проблем села.

Для ефективного і якісного завершення посівної кампанії в Україні Прем’єр-міністр дала ряд доручень.

1. З 12 квітня, зранку на всі нафтопереробні заводи України направляються спеціальні представники Прем’єр-міністра України з особливими повноваженнями, які мають контролювати процес забезпечення села дизельним пальним на час посівної кампанії. Кожен завод мусить направляти в село 6,6 тисяч тон пального щодобово.

2. Також з 12 квітня відбувають спецпредставники Прем’єр-міністра на заводи, що випускають мінеральні добрива. До 1 травня всі мінеральні добрива, що виробляються в Україні, будуть надходити до сільських господарств. На експортні операції з міндобривами встановлюється жорсткий мораторій, зазначила Прем’єр-міністр.

3. По 5 делегатів-експертів від Міністерства аграрної політики відправляються в кожен регіон для оперативного управління посівною кампанією та для консультацій місцевих влад у аграрних питаннях.

4. Уряд вже завтра проведе “жорсткі консультації” з керівництвом тих банків, які ускладнюють процес надання кредитів сільським господарствам за “новими умовами”, всупереч Меморандуму, підписаному між Урядом та банкірами напередодні.

"З українським селом все буде добре", - запевнила Прем’єр-міністр України. За два місяці діяльності Кабінету міністрів у нас вперше з’явилися позитивні тенденції в галузі, на півмільйона, вперше за одинадцять років виросло поголів’я великої рогатої худоби, зневірений український селянин знову повірив у можливість добре господарювати на власній землі, і ми йому допоможемо в цьому, - сказала Юлія Тимошенко.

http://www.kmu.gov.ua/