У зруйнованому землетрусом Пакистані можлива нова хвиля смертності

138
У зруйнованому землетрусом Пакистані можлива нова хвиля смертності

Цього разу від холоду. За останні п'ять днів від переохолодження загинули 27 людей.

Видео дня

Рятувальники у зруйнованому Кашмірі змагаються із зимою наввипередки. Інженерні війська швидкими темпами ремонтують автошляхИ, школи та мости. За даними штабу НАТО, який установили в зоні стихійного лиха, рятувальні операції до 1 лютого вже закінчать. Саме тоді спливає термін 90-денного мандату на перебування в Пакистані іноземних військ та фахівців. ЖитлОм на зиму забезпечили ще далеко не всіх.

Сайма Аван, вчителька:

- До землетрусу в нас було не менше 135 учнів, тепер тільки 103. Ми навчаємо просто неба – немає будівель.

Село Саран – розташоване далеко в горах. До найближчого населеного пункту звідти дістатися можна тільки подолавши шестигодинний узвіз, або на гелікоптері. Раніше заважали брили каміння від зруйнованих землетрусом гір – тепер кучугури снігу. Уже за тиждень, за прогнозами метеорологів – гірський район буде похованим під триметровим шаром снігу. Туди рятувальники не поспішають.

Зайнам Сед:

- Нещодавно гелікоптер привіз трішки рису та пшениці. Однак, на цьому все. Ми майже не отримуємо поставок їжі.

Тим не менше, допомога поступово надходить. У зоні руйнувань працюють медикик НАТО, які привезлИ з собою 3 тисячі тонн наметів, ковдр, обігрівачів, медикаментів та продуктів харчування.

Крім того, у Кашмірі працює великий польовий шпиталь та кілька автономних. Медики вже прийняли понад чотири тисячі пацієнтів. Від землетрусу в Пакистані загинули 87 тисяч людей, три з половиною мільйони - утратили свої домівки.