УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Чоловіки, яких нібито бив Янукович, мовчать про своє приниження

Чоловіки, яких нібито бив Янукович, мовчать про своє приниження

Коли шостий номер передвиборчого списку БЮТ Левко Лук’яненко заявив в ефірі радіо «ЕРА», що він може привести людей, які доведуть, що екс-прем’єр-міністр Віктор Янукович бив своїх міністрів, одразу спало на думку: почалася широкомасштабна піар-війна.

Видео дня

Взагалі задум Лук’яненка оживити топ-тему минулої осені та освіжити її новими подробицями не такий вже й поганий. Адже, якщо тоді насправді були свідки фізичних вправ «спортсмена» Януковича, то зі страху вони воліли тримати язик за зубами. А тепер, коли грізного Януковича бояться не більше городнього опудала, Лук’яненко міг направду знайти реальних свідків, які б розповіли пікантні подробиці насилля над нинішніми «зірками» передвиборчих списків.

Вперше ця тема набула широкого розголосу під час Помаранчевої революції, коли справжній чи вигаданий медичний працівник одного з львівських госпіталів, який попросив не називати його прізвища, розповів, що тодішній міністр транспорту Кирпа знаходиться на лікуванні. За словами медпрацівника, «Янукович врізав йому по зубах», за те, що той допустив приїзд в Київ кількох потягів з демонстрантами із Західної України. Начебто Георгій Кирпа тоді сказав про Януковича: «Таких бандитів, я ще зроду не бачив».

Однак під час особистого спілкування з Левком Лук’яненком нічого нового дізнатися не вдалося. Виявляється, він знає єдиного свідка, який міг би сказати правду, але й той - покійний. Лук’яненко мав на увазі Георгія Кирпу. А ще Лук’яненко попросив не вплутувати його у цю тему. «Я не боюся, що Янукович подасть на мене в суд, бо він знає, що розмови про насилля над підлеглими - правдиві. Наприклад, інформація, як Янукович побив Медведчука, надходила у Верховну Раду з різних джерел, яким варто довіряти. Тоді всі про це говорили. Після цього Медведчук та Янукович побили горщики, образа була такою великою, що ці сили не могли створити спільну антипомаранчеву коаліцію на цих виборах. От і все. Я не хочу про це більше говорити, бо не хочу дратувати Віктора Федоровича», - заявив Лук’яненко.

«Обоз» вирішив поцікавитися у есдеків, які були близькі до Януковича під час виборчої кампанії, чи справді кандидат у президенти «врізав» їхньому лідеру. Під руку потрапив Шурма. Він Януковича не здав, хоча СДПУ(о) останнім часом зневажливо ставиться до лідера ПР. Наприклад Медведчук назвав Федоровича безвідповідальним.

«Єрунда», - одним словом відрізав Шурма на усі запитання. Він розповів, що Янукович не міг побити їх лідера, бо той обов’язково дав би здачі, незважаючи на двохметровий зріст донецького хлопця. «От кажуть: Янукович губернатора Кушнарьова побив під час однієї з поїздок в Харківську область. Я супроводжував його в цій поїздці і не уявляю, коли він знайшов час відлупцювати Кушнарьова, та ще й так, щоб я не бачив», - дивувався Шурма. До речі, «хлопчику для биття» Кушнарьову Янукович відвів почесне одинадцяте місце в передвиборчому списку Партії регіонів.

Нестор Шуфрич не був таким категоричним. Він заявив, що не знає достеменно, чи правдиві ці плітки про Януковича. «Я питав нашого міністра Папієва, той казав, що Янукович його не бив. Про інших я не знаю, треба питати їх», - розповів Шуфрич.

Може, всі розмови про важкий кулак Федоровича були лише піар-технологією? Валерій Коновалюк, близький соратник Януковича на виборах, так не вважає. «Ви зрозумійте, що я не маю права коментувати такі речі. Лише скажу вам, диму без вогню не буває», - тільки й встиг сказати Коновалюк перед тим, як зник за дверима сесійної зали. Тож питання, чи не став причиною його виходу з Партії регіонів кулак Януковича, залишилось без відповіді.

Коновалюк, до речі, не є героєм пліток, про те як Янукович розпускає руки. Якщо усі ці плітки річної давнини мали місце бути, то Кирпу Янукович бив тричі. Один раз вибив два зуби, іншого разу пошкодив щелепу, а третій раз постраждало місце, куди на спортивних змаганнях бити суворо заборонено.

Якщо інформатори депутата Кармазіна не брехали, і парламентарій говорив правду, то Янукович начебто бив екс-губернатора Київщини Анатолія Засуху. Крім того, Тимошенко свого часу розповідала, що Віктор Федорович колотив зятя Кучми Віктора Пінчука.

Так це, чи ні – сказати достеменно неможливо. Погодьтеся, не кожному політику хочеться світитися в подібного роду скандалах. І який чоловік зізнається у тому, що його так принизили. Стверджувати ми можемо лише одне: ніхто з перерахованих в правоохоронні органи не скаржився…