newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Кравчуку і Медведчуку мандати не світять

Кравчуку і Медведчуку мандати не світять

12 грудня на з‘їзді СДПУ(о) було оголошено про намір створити блок для участі у виборах-2006, до якого увійдуть: СДПУ(о), «Всеукраїнське об‘єднання «Центр», партія «Жінки за майбутнє» та Республіканська партія, а також було затверджено виборчий список, який очолив Леонід Кравчук.

Видео дня

У зв‘язку з цим Центр досліджень політичних цінностей звернувся до політичних експертів із питанням: «Чи пройде СДПУ(о) до майбутнього парламенту?»

Олександр ЛИТВИНЕНКО (провідний експерт політико-правових програм Українського Центру економічних і політичних досліджень ім. О. Разумкова):

„Такої певності немає. Рейтинг цієї партії вкрай низький, як і рейтинг тих партій, які увійшли до складу блоку. Стосовно Леоніда Кравчука, то на мою думку, це політик минулого. Навряд чи він користується хоч якоюсь популярністю і як лідер блоку зможе щось додати до його прохідних можливостей. Тим більше, враховуючи його роль на минулих президентських виборах в якості обслуговуючого персоналу при одному з кандидатів, я думаю, що це теж не додає йому поваги як політику”.

Олесь ДОНІЙ (голова Центру досліджень політичних цінностей):

„Якщо ситуація кардинально не зміниться, то СДПУ(о) в наступному парламенті ми не побачимо. Шкода, якщо в наступній Верховній Раді не буде Леоніда Кравчука. Він потуга, історія й певною мірою навіть стабілізаційний чинник. Але, якщо він не пройде до парламенту, то нарікати може тільки на себе, а не на інших. У Кравчука свого часу був шанс стати в своєрідну «м’яку» опозицію до Леоніда Кучми, і тепер він мав би право претендувати на позицію «третьої сили». Леонід Макарович занадто сильно зав’язався з одіозними есдеками, і тепер їхній блок не відмиється від тавра «кучмістів», а з таким ярмом далеко в політику не просунешся.

Щодо самої СДПУ(о) - так не тільки не шкода, що її не буде в наступному парламенті, а навіть це було би корисно для української політики. СДПУ(о) лише дискредитувало популярний в Європі бренд соціал-демократії. За відсутності СДПУ(о) в Парламенті у Соціалістичної партії з’являться всі можливості зайняти перспективну в Україні нішу соціал-демократії, а значить - розширити свій вплив”.

Микола МИХАЛЬЧЕНКО (президент Української Академії політичних наук):

„СДПУ(о) має шанси пройти до майбутнього парламенту, але імператорський замах на 7-10% абсолютно нереальний у теперішній ситуації. В той же час 3-5% вони мають шанси здобути, але при цьому дуже багато буде залежати від того, хто буде в засобах масової інформації виступати від цього блоку. Є тільки дві-три людини, які можуть виступати й сприйматися або позитивно, або нейтрально. У першу чергу, це Леонід Кравчук і Валентина Довженко, а виступи інших будуть викликати багато запитань. Отже, проходження цього блоку в наступний парламент залежить меншою мірою від фінансових можливостей блоку, а більшою від досконалості політичних і пропагандистських технологій”.

Іван ЛОЗОВИЙ (президент Інституту державності і демократії): „На мою думку, ні. Тому що, по-перше, цей клан - СДПУ(о) - втратив дуже багато впливу по Україні. Як відомо, раніше він зосереджував свою увагу на кількох маленьких областях, зокрема - в далекій Західній Україні, де мав величезну перевагу, щоб пройти бар‘єр, який був на той час. Я думаю, що Леонід Кравчук не є зараз, м‘яко кажучи, популярною фігурою. Дехто в народі називає його «чорним кардиналом», адже він багато в чому, на мою думку, людям набрид. Тобто я реально не бачу серед цього списку СДПУ(о) популярних людей, які би могли привернути симпатію виборців. Тому мій прогноз такий: якщо СДПУ(о) не буде підпільно працювати в окремих областях, де вони, скажімо, масово будуть скуповувати голоси виборців за гроші чи інші матеріальні заохочення, чи діяти через якихось своїх підпільних прихильників, тоді вони «пролетять» і, я думаю, максимум візьмуть 2-2,5%”.

Михайло ПОГРЕБІНСЬКИЙ (директор Центру політичних досліджень і конфліктології):

„Я вважаю, що в них є дуже великі шанси, можливо, не 99%, але шанс на рівні 80-90% проходження 3%-го бар‘єру є. На основі даних, які маємо на сьогоднішній день із дослідження громадської думки й наших уявлень про те, як буде розвиватися кампанія й хто буде залучений у якості електоральних груп до цієї політичної сили, мені видається, що кампанія буде вдалою. Є всі шанси поборотися навіть за четверте місце”.

Павло ЦИРУЛЬ (фінансовий аналітик Центру екстремальної політики):

„Не пройдет только по одной простой причине: сам Леонид Макарович сказал, что финансирования в этом году на предвыборную кампанию как бы нет (по крайней мере, косвенно сообщил об этом журналистам). С этого я делаю выводы, что в принципе принято решение активно не участвовать в выборах, а попытаться позиционировать себя на будущие парламентские выборы. Можно все-таки согласиться, что без должного финансирования у эсдеков, наверное, нет шансов пройти в парламент”.