newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

14 грудня на «Оглядачі» відбулася веб-конференція Марії Бурмаки

14 грудня на «Оглядачі» відбулася веб-конференція Марії Бурмаки

Маріє, скажіть, будь ласка, з чим було пов’язане Ваше неспілкування з журналістами "до вересня 2005 року"

Видео дня

На якійсь момент я відчула себе втомленою і вичерпаною, і я зрозуміла, що про політику я говорити не хочу, про особисте своє життя говорити не хочу, на запитання «як я пишу пісні?» відповідати не хочу. Якраз на цей момент мені чомусь здалося, що я більше нічого не напишу. Чомусь не приходили до мене правильні ноти і правильні слова. Мені просто захотілося спілкуватись тільки з самими близькими людьми, і навіть якщо в мене була думка з якогось приводу, не робити її публічним судженням. Треба сказати, що літо пройшло, а цей спосіб життя мені дуже сподобався. Я і надалі тепер буду давати мінімальну кількість інтерв’ю і мінімально спілкуватися з медіа. Практично за літо я написала всі пісні, які будуть входити до наступного альбому, зараз їх записую, а надалі – час, який я раніше витрачала на велику кількість інтерв’ю, в якійсь мірі буду присвячувати більше творчості, особистому життю і спілкуванню з дитиною, ну і, врешті, все, що я хотіла сказати світові, я в принципі вже сказала. На моєму сайті www.burmaka.kiev.ua в розділі «преса» Ви можете прочитати різні мої інтерв’ю, якщо Вас дійсно цікавить моя філософія.

Ваша пісня "Ми йдемо..." надихала і окрилювала нас на Майдані. Скажіть, чи не здається Вам, що ми йдемо кудись не туди?

Я думала над цим. І над тим, куди ми йдемо, і, наприклад, в цьому контексті, хто такі «ми»… Тому я уникаю зараз виконання цієї пісні і мені неприємно, коли я узнаю, що запис цієї пісні крутиться на різних політичних акціях без моєї політичної згоди. Не знаю, чи передбачене Законом «Про авторські права» регламентація звучання пісні у подібних заходах. Треба спитати у ДААСП. Для мене особисто пісня не втратила актуальності, бо я її написала 12 років тому, і особисто я бачу, що до демократичної цивілізованої України нам іти ще довго.

Добрий день прапороносцям української культури! Який Ваш особистий внесок в Помаранчеву революцію? Поможе культура українцям? Що ліпше, на Вашу думку, для українця: шматок сала (як жартують росіяни) чи добра Ваша пісня?

Не думаю, що я повинна оцінювати свій внесок і в Помаранчеву революцію зокрема, і в українську культуру загалом. Це мають зробити або не зробити інші.

Культура допомагає вижити і залишитись людиною кожному, незалежно від національності і етнічної приналежності, українці – не виключення.

Одухотвореність, культура… - необхідні речі для того, щоб – див.попередній абзац. Але якщо людині немає що їсти і нічим годувати своїх дітей, її не можна звинувачувати, я правильно зрозуміла Ваше питання про сало? В будь-якому разі я не хочу, щоби хтось вибирав між моєю музикою і хлібом насущним.

Как Мария относится к расколу Ющенко- Порошенко-Тимошенко, и к блоку Тимошенко на данном этапе?

Вересневі події мені дійсно досить складно було морально пережити, я досить довго думала в той момент, думала, чи маю я особисто, як людина, яка підтримувала єдину помаранчеву команду, нести за це особисту відповідальність. Хоча після перемоги Президента я жодного разу не спілкувалася з представниками нової влади. В моєму суб’єктивному світогляді ці люди, напевно, лишаються єдиною командою. Від політики я зараз далека, як, до речі, була завжди далекою. Моя позиція завжди ґрунтувалася на виборі моральному, а не на виборі політичному. І тому, як не політик, а просто людина, я маю право якщо і мати якісь думки з цього приводу, то не висловлювати їх публічно, якщо я цього не хочу.

Мария, получили ли Вы землю под Бучей за участие в "попурри на майдане"?

Я не отримала ані землі під Бучою, ані у будь-якому іншому місці, ані будь-що з матеріальних цінностей. Не отримала також ніякої посади і нагороди. Чому страшенно рада, бо внаслідок цього, зокрема, я маю розкіш залишатись об’єктивною і, як і раніше, формувати свої погляди, незважаючи ні на що.

Поважаю Вас за те, що не розміняли творчість на посаду будь-де. Звідси і питання - участь творчих людей у політиці...

Останнім часом мені почало здаватися, що з творчих людей зробили якусь резервацію, тобто «творча людина» - це якесь клеймо. А чому творчі люди не можуть брати участь у політиці? Це особиста справа кожного. За Конституцією України, практично кожна доросла людина має право обирати і бути обраною. Чому раптом творчі люди повинні становити виключення? Це справа кожної конкретної творчої людини. Якщо цікавить мій вибір, то особисто я вибираю творчість.

Мария, вы вдохновляли нас на Майдане, кому отдадите ваш голос на новых выборах?

Я, як представник електорату :) буду визначатися в останні декілька тижнів перед виборами, тому що боюсь, наступні пару місяців готують нам ще багато сюрпризів. Як тільки визначусь, обіцяю якимось чином публічно це повідомити.

В рекламі ви здали аналіз на ВІЛ. Ви не впевнені у своїх статевих відносинах?

Я впевнена у своїх статевих відносинах, але навіть така впевненість не гарантує мені повної інформації про стан мого здоров’я. Я далеко не входжу в групу ризику, але сенс цієї соціальної реклами якраз і був в тому, щоб кожна людина задумалась над своїм здоров’ям. Тому що, на жаль, ця проблема може торкнутись кожного.

Марічко, будь ласка, підтвердьте, що акція АНТИ-СНІД, у якій Ви брали участь, була безкоштовною.

Моя зйомка в соціальній рекламі «Анти-СНІД», участь у акціях на допомогу ВІЛ-позитивним людям, ведення телемарафону на Першому Національному 1 грудня є БЕЗКОШТОВНОЮ. Моя благодійність поширюється на людей, які мають цю проблему (так сталось), і ще я безкоштовно допомагаю дітям-сиротам. Всі зібрані кошти з моїх концертів, які відбувалися в Нью-Йорку, Філадельфії і Торонто минулої весни, були перераховані в Український фонд дітей-сиріт.

Передусім, Маріє, величезний респект та спасибі тобі, як людині, поетесі-співачці та Українці! Талант + Дух = справжнє Мистецтво! Після нашого відродження на майдані, шукаю твої пісні (CD), хочу мати всі. Підкажи, будь ласка, де можна знайти оригінальні диски? Може, планується твій збірник віршів, текстів пісень?

Ви не уявляєте собі, як деколи мені потрібно прочитати такі слова. Дякую.

CD можна купити в музичних магазинах, якщо Ви, Олена, хочете мати всі альбоми, я Вам раджу купити збірник МР3 «Марія Бурмака: всі альбоми» на двох дисках, які вийшли не так давно і теж продаються в музичних магазинах. Так само вийшов сольний концерт «Live» на DVD (цей концерт декілька разів показували по ТБ (збірник віршів і текстів пісень видавати не планую).

Оце дивлюся, як спокійно, вичерпно, влучно, коректно відповідаєш на всілякі закиди (інколи просто здається, що деякі аж лускають, щоб зачепити - а дзуськи :) ) - і виникла думка, що суперечить багато раз сьогодні сказаному : "Який політик пропадає!" :)

Політик, може, і пропадає, а молода, гарна і розумна жінка – тільки розквітає. Ну скажи, Юрко, хіба могла б я проміняти на політику особисте життя, на яке часу і так не вистачає? А вони хай там поки що без мене. А з приводу вичерпних відповідей, я коли прийшла на «Обоз», я сказала, що відповім на всі запитання, якими б вони не були. Сиджу тут, між іншим, вже майже 2,5 години, і все для того, щоб коли наступного разу відмовлятимусь від інтерв’ю, журналістів буду посилати на сайт «Обозу» під приводом, що там я вже все сказала :)

Що для Вас Новий рік і як Ви будете його святкувати?

Новий рік для мене – свято мого дитинства. Я його дуже люблю. І навіть якщо буду працювати у Новорічну ніч (як це часто трапляється у артистів), все одно врешті-решт потраплю додому, де на мене чекатимуть рідні люди, шампанське, олів’є, ялинка і телевізор.

Всім – удачі і любові, щастя в особистому житті і здійснення мрій, подарунків на Миколая і на Новий рік!

Дякую!

Марія Бурмака

Повний текст веб-конференції можна прочитати на сторінці:

http://old.obozrevatel.com/ov4/conference.php?id=81