newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

ЄС закликає Україну припинити "беззаконня" до другого туру

318
ЄС закликає Україну припинити 'беззаконня' до другого туру

Європейський Союз закликає українську владу усунути порушення норм демократії перед другим туром виборів президента.

Видео дня

Про це сказано в заяві Нідерландів від імені Євросоюзу.

"(ЄС) закликає українську владу звернути увагу на зазначені недоліки зазаделгідь, до другого туру виборів... забезпечити в період, який залишився до 21 листопада, створення умов для вільних і чесних виборів", - сказано в заяві.

Євросоюз шкодує, що досі вибори не відповідали значній кількості стандартів демократії ОБСЄ, Ради Європи та ЄС.

Цей висновок Євросоюзу ґрунтується на попередніх висновках Бюро ОБСЄ демократичних установ і прав людини.

Зокрема, ЄС констатує перешкоди вільній кампанії, упереджене висвітлення кампанії в ЗМІ, зокрема через темники від неназваних у них органів влади.

ЄС шкодує також про поширення в ході кампанії провокаційних матеріалів незрозумілого походження, про значні проблеми в списках виборців, про недостатню кількість виборчих дільниць.

Крім того, Євросоюз шкодує про недостатню прозорість підрахунку результатів виборів.

Проте ЄС відзначає, що важливими елементами для розвитку демократії в Україні надалі є висока явка виборців й існування активного громадянського суспільства.

Євросоюз іще раз підкреслює, що проведення цих виборів стане показником відданості України демократичним цінностям Ради Європи й ОБСЄ, а також є дуже важливим для відносин між Україною і ЄС.

Водночас Японія також закликала Україну демократично провести другий тур виборів президента.

Про це сказано в заяві прес-секретаря Міністерства закордонних справ Японії Хатцухісі Такасіми.

Такасіма повідомив, що Японія поділяє думку місії Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації безпеки та співробітництва в Європі, що вибори президента України не відповідали низці демократичних стандартів, незважаючи на те, що саме голосування проходило спокійно.

Спостерігачі ОБСЄ, до складу яких входили й представники Японії, вважають одним з основних недоліків упереджене висвітлення кампанії в загальнонаціональних ЗМІ.

Як повідомлялося, місія Європарламенту зі спостереження за виборами президента України закликала забезпечити вільне проведення другого туру виборів. Місія ПАРЄ негативно оцінила проведення їх першого туру.

НАТО розчароване кампанією з виборів президента України. А ОБСЄ оцінює вибори президента України як такі, що не відповідають стандартам демократії.

Місія Співдружності Незалежних Держав зі спостереження за виборами президента України оцінює їх проведення, здебільшого, позитивно.