newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Держава сприятиме реалізації духовних потреб нацменшин - міністр

225
Держава сприятиме реалізації духовних потреб нацменшин - міністр

Зміни в законодавстві щодо релігії та церкви мають враховувати реалії сьогодення. Необхідно створити сприятливі умови для реалізації духовних потреб, зокрема, національних менших, які проживають в Україні. Про це сказав у промові на парламентських слуханнях на тему "Етнонаціональна політика України: здобутки та перспективи" міністр культури Михайло Кулиняк.

Видео дня

"Важливим чинником духовного удосконалення суспільства та піднесення моралі і відповідальності виступає церква, тому має бути створення сприятливих умов для реалізації духовних потреб", - підкреслив він. Міністр нагадав, що Президент доручив уряду розробити та подати на розгляд до Верховної Ради нову редакцію закону про свободу совісті та релігійних організацій і проект закону про повернення майна культового призначення релігійним організаціям.

Кулиняк також підкреслив, що пріоритетним напрямком державної етнополітики є розширення мережі культурно-мистецьких закладів національних меншин - музеїв, бібліотек і проведення театрально-видовищних заходів. Він нагадав, що в різних регіонах держави функціонує близько 100 національних культур, які фінансуються з місцевих бюджетів. Найбільша кількість нацменшин належить до мусульманської етноконфесійної спілки.