ГлавнаяБлоги

/Технологии

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Руйнація авіаційної промисловості України

1.8т

<p>А.Г. Вовнянко, колишній провідний конструктор по літаку Ан-225 &quot;Мрія&quot;, зам. Головного конструктора по літаках Ан-124, Ан-124-100, Ан-225 і їх модифікаціях, та авіаційно-космічних системах

Передмова

Україні залишилась потужна авіаційна галузь, яка будувала за часів СРСР до 250 літаків (Ан-24, Ан-26, Ан-32, Ан-124, Ту-134, Ан-72, Ан-74 та їх модифікацій) щорічно.

Це - славнозвісне конструкторське бюро, що було створене О. К. Антоновим, а потім збережене в скрутні 1990-роки і розвинуте П.В. Балабуєвим; 2 серійних авіабудівних заводи в Києві і Харкові; 410-й авіаремонтній завод, а також багато підприємств по авіаційному приладобудуванню. Двигуни для літаків ОКБ О. К. Антонова розробляли і серійно випускають всесвітньо відомі підприємства ЗМКБ &quot;Прогрес&quot; ім. А. Г. Івченко і &quot; Мотор Січ&quot; в Запоріжжі.

В 1980-х роках в Україні створювали і будували літаки Ан-124 &quot;Руслан&quot; та Ан-225 &quot;Мрія&quot; і Україна входила, нарівні з США і Європою, в трійку світових лідерів. В кінці 1980-х на початку 1990-х років державне фінансуванні авіаційної галузі катастрофічно зменшилося і тоді генеральний конструктор П. В. Балабуєв створив авіакомпанію &quot;Руслан&quot; з літаків Ан-124 і разом з компанією &quot;Ейр Фойл&quot; (Великобританія) вивів її на міжнародні ринки вантажних перевезень. За рахунок коштів зароблених авіакомпанією П. В. Балабуєв зберіг авіаційну галузь України, створив кілька нових типів літаків (Ан-70, Ан-140, Ан-148), модернізував літаки Ан-124, Ан-225, запровадив цифрові технології проектування, закупив додатково ще 4 літаки Ан-124; була проведена сертифікація військового літака Ан-124 і він став називатись Ан-124-100 та багато іншого. У травні 2005 року П. В. Балабуєв подав у відставку, оскільки був не згоден із запропонованим реформуванням галузі, а посаду генерального конструктора АНТК ім. О.К. Антонова &quot;придбав&quot; Д. С. Ківа. (див. статтю в Гуглі &quot;Атракцион невиданной жадности. Кива &quot;могильщик&quot; украинской авиации&quot;).

Він насамперед розірвав відносини з компанією &quot;Эйр Фойл&quot; і було створено, всупереч чинному законодавству, 2 СП (у Німеччині та Великобританії ) з приватною російською авіакомпанією &quot;Волга-Днепр&quot;.

СП &quot; Ruslan Internanional Limited&quot; (у Великобританії) - це лише &quot;контора&quot;, яка декларує &quot;копійчані&quot; прибутки з яких платяться податки ( див. Ruslan Internanional Limited. Report and Financial Statement. 2011). Основні прибутки зникають в офшорних фірмах, через які проводить фінансові операції вказане СП.

Контракт з НАТО значно збільшив прибутки авіакомпанії &quot; Авіалінії Антонов&quot;, але ці кошти не вкладаються в розвиток авіабудування України, а зникають в невідомих напрямках.

При зміні влади в 2010 році керівництво ДП &quot;Антонов&quot; швидко знайшло нових &quot;покровителів &quot; - Азарова М.Я. та близьке оточення Януковича В.Ф. і значна частина прибутків а/к &quot; Авіалінії Антонов&quot; потекла в їх кармани. Ківа Д.С. вже разом з Азаровим М.Я. почали демонструвати &quot;досягнення&quot; авіабудування України:

1.Паперові: фейкові протоколи про будівництво 100 літаків Ан-140 в Казахстані та 80-ти літаків Ан-124 в Росії;

2. Матеріальні: викатку недоробленого фюзеляжу літака Ан-70, який будували 11 років, показ в Парижі літака Ан-70 побудованого 20 років тому П.В. Балабуєвим та заміну двигуна на літаку Ан-2, створеному 60 років тому О.К. Антоновим.

Під час Євромайдану керівництво ДП &quot;Антонов&quot; захищало режим Януковича (див. статтю &quot;Наше время и его герои&quot;. Андрей Федотов. 30.07.14. Гугл. Anticor.com.ua

СУЧАСНИЙ СТАН АВІАБУДУВАННЯ УКРАЇНИ

1. За період 2005-2014 років в Україні не було створено жодного нового типу літака. Конструкторське бюро доведено до такого стану, що вже не здатне створювати нові типи літаків.

2. В ДП &quot;Антонов&quot; йде імітація діяльності та дезінформація керівництва і громадян України.

3. В 2009-2010 роках була створена модифікація літака Ан-148 ( літак Ан-158) шляхом розрізання фюзеляжу літака Ан-148 №01-02 побудованого Балабуєвим.

4. З 2010 року йде імітація по розробці транспортної версії літака Ан-158 (літак Ан-178), який обіцяли побудувати ще в 2012 році і на який не має ні Замовника ні жодного замовлення чи контракту. В 2014 році викотили недороблений фюзеляж.

5. За період 2003-2014 р.р. побудували один недороблений фюзеляж літака Ан-70 для МО України, який в 2012 році урочисто викотили зі стапелю і залишили напризволяще. Значна частина коштів виділених МО на його побудову зникла.

6. Серійного виробництва літаків в Україні немає. Будується 1-3 літаки Ан-158 в рік, продаж яких здійснюється через російську компанію ІФК.

7. В ДП &quot;Антонов&quot; практично не створені і не працюють служби маркетингу і продаж.

8. З 2005 року безупинно ведуться розмови про початок серійного виробництва модернізованого літака Ан-124 і літака Ан-70, але крім піару в ЗМІ та додаткових випробувань на літаку Ан-70 №01-02, побудованому ще 20 років тому назад П.В. Балабуєвим, нічого зроблено не було. На жаль ці літаки нікому вже давно не потрібні, так як їх час сплинув. Але керівництво ДП &quot;Антонов&quot; продовжує пропонувати МО України побудову 2-х літаків Ан-70, незважаючи на те, що основне обладнання для нього виробляє Росія. А останній &quot;шедевр&quot;, це &quot;передача&quot; військовим нового (і 20-и років не пройшло як побудував П.В. Балабуєв цей експериментальний літак) Ан-70, який потерпів аварію в 2001 році під Омськом і був відремонтований (Урядовий кур’єр №12. 23.01.15). Такого маразму немає в жодній державі світу.(Незабаром автор опублікує статтю &quot;Літак Ан-70: міфи та реальність).

ЗМІНИ В СВІТОВІЙ АВІАЦІЙНІЙ ПРОМИСЛОВОСТІ ЗА ПЕРІОД 1980-2014 РОКІВ

На початку 1980-х років, коли в Україні серійно будувались всесвітньо відомі літаки, Ан-72, Ан-74,Ан-32, Ан-124 та Ан-225, фірми &quot;Ембраер&quot; (Бразилія) та &quot;Бомбардье&quot; (Канада) не займалися авіацією, або ж будували маленькі поршневі літачки. Оскільки для створення сучасних літаків потрібна високотехнологічна авіаційна промисловість, що вказує на технічній розвиток країни, то Уряди багатьох країн почали займатись авіабудуванням - Китай, Японія, Корея, Росія, Бразилія , Канада. Також країни Євросоюзу об’єднались для створення військово-транспортного літака А400М, аналога створеного в Україні літака Ан-70.

В результаті:

• Бразилія та Канада стали світовими лідерами та будують до 250-300 регіональних літаків щорічно кожна;

• Бразилія створила військово-транспортний літак С390, на заміну літакам С130 та Ан-12;

• фірми &quot;Боїнг&quot; (США) та &quot;Ербас&quot; (Європа) будують по 500-600 великих магістральних літаків щорічно кожна на десятки мільярдів доларів;

• Євросоюз створив і серійно виробляє літак А400М;

• Китай створив нові військові та пасажирські літаки Y20, CAMAC та інші;

• Росія створила та серійно виробляє регіональний літак &quot;Суперджет&quot;, глибоко модернізований військово-транспортний літак Іл-476, та завершує створення магістрального літака МС21;

• Японія вперше за 40-років створила регіональний літак.

І тільки Україна, починаючи з 2005 року, практично повністю втратила всі досягнення та ринки збуту і будує 1-3 регіональні літаки Ан-148 і Ан-158 в рік для Куби і Північної Кореї!

Багато разів, починаючи з 2005 року Президентам та Урядам України надавалась інформація та Доповідні записки про справжній стан та руйнування авіаційної промисловості. Ніякої реакції! Навпаки - всі прем’єр- міністри піарились на залишках авіапрому!

Після Євромайдану, коли загинули та були покалічені сотні Патріотів України, всі чекали змін в державі і, зокрема, в авіабудуванні. Але так і не дочекалися.

Весною 2014 року знову було направлено багато матеріалів про стан авіаційної галузі в Уряд, адміністрацію Президента, депутатам, кандидатам в президенти та опубліковано в ЗМІ. З великими потугами це спрацювало і Ківа Д.С. 26.05.14 року був звільнений з усіх посад, але продовжував і надалі керувати ДП &quot;Антонов&quot;. 1.08.14 року на посаду Президента – Генерального конструктора був призначений Меренков С.В., який розробив і презентував в Уряді амбіційну &quot;Програму розвитку авіабудівної промисловості України&quot;.

Автор також розробив та пропонував високопосадовцям пропозиції щодо збереження та розвитку авіабудування України. Вперше були представлені пропозиції щодо створення спеціальної авіаційної техніки для МО з урахуванням специфіки військових дій в зоні АТО. На жаль це нікого в державі не цікавить.

Незважаючи на призначення Меренкова С.В., керівництво ДП &quot;Антонов&quot; не допустило його на територію підприємства, а потім з допомогою найнятих за кошти державного підприємства юристів, охорони та &quot;куплених&quot; рішень судів повернуло Ківу Д.С. на посаду президента-генерального конструктора.

Якщо Президент та Уряд в найближчий час не вирішать питання зміни керівництва ДП &quot;Антонов&quot;, то скоро волонтерам прийдеться збирати кошти на поминальні вінки по авіаційній промисловості України.

</p>

Ты еще не читаешь наш Telegram? А зря! Подписывайся

0
Комментарии
1
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
1
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Блоги / мнения

ads pixel