ГлавнаяБлоги

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Нова банківська система – шлях у майбутнє

467

<p>ЄС розглядає соціально-економічний розвиток як необхідну складову зміцнення демократії. Оскільки соціально-економічна сфера України знаходяться в ненайкращому стані, то в очах ЄС наша держава постає як проблемна. Задля набуття повноправного членства в ЄС Україна має подолати соціально-економічну кризу і постати перед Європою як стабільна й успішна країна.

Причиною складної соціально-економічної ситуації в Україні є неефективне функціонування банківської системи. Фізичні та юридичні особи не поспішають зберігати гроші в банках, адже є велика загроза втратити вклади через масштабну хвилю збанкрутування банків. Потенційні дебітори також втратили мотивацію брати кредити через невиправдано завищені відсоткові ставки. Внаслідок нестачі довіри в клієнтів банківська система позбавлена необхідних активів, що і призводить до її переформатування. Який же вихід?

Задля виведення банківської системи України з кризи, необхіним постає її кардинальне оновлення – перехід від класичної до системи по зразку ісламського банкінгу. Чому обраний саме ісламський банкінг? Про ефективність цієї системи свідчить надана The Islamic Financial Services Board (IFSB) динаміка вартості активів ісламських банків: у 2009 р.–930 млрд $, а в 2016 р.–2100 млрд. $. Водночас, за даними The International Monetary Fund (IMF) обсяг ісламських фінансів щороку зростає на 20 %. За підрахунками керуючого директора і головного фінансового директора Групи Світового банку Б. Бадрі ісламські фінансові активи на сьогодні оцінюються в більш, ніж $ 1,7 трлн.

Ісламський банкінг в Україні дозволить відновити довіру вкладників і дебіторів. Вкладники зберігатимуть свої гроші не в банку безпосередньо, як при класичній банківській системі, а в конкретному проекті (банк є лише посередником). Як зазначає експерт з питань ісламських фінансів Е. Фрімен (Wealth &amp; Finance International), безвідсоткове кредитування (основа ісламського банкінгу) задовольняє і потреби соціально незахищених верств населення, і банків, які отримуватимуть прибуток від різниці в купівлі – продажу майна, що для України це є просто необхідним.

Нова, ефективна банківська система покращить імідж держави в європейському контексті. Україна нарешті зможе стати учасницею Банку розвитку Ради Європи, який сприяє соціально-економічному розвитку у Європі: надає країнам-членам фінансову та технічну допомогу у створенні робочих місць у несприятливих регіонах, будівництві житла для малозабезпечених, розвитку інфраструктури у галузі охорони здоров’я та освіти, розвитку соціальної інфраструктури тощо. Участь у Банку для України стане рятівним кругом у соціально-економічній сфері. Для прикладу, країни-сусіди України – Угорщина, Польща, Словаччина та Чехія – менше, ніж за 10 років співробітництва з Банком отримали фінансування ряду проектів на загальну вартість 1045 млн. євро.

Оновлення банківської системи та покращення соціально-економічного розвитку допоможе Україні стати повноправним членом ЄС. Нашій державі є над чим задуматись і над чим працювати...</p>

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие

Наши блоги