23 февраля • обновлено в 01:06
МоваЯзык
Главная Блоги

/ Авто Обозреватель

В данном разделе посетители сайта сами генерируют контент. Редакция «Обозревателя» не несет ответственности за этот контент.

Набридла брехня на воєнну тематику

1.5т
Читать материал на украинском

Набридло читати брехню на воєнну тематику так сильно, що вирішив писати правду з точки зору нащадка воїнів УПА, офіцера оперативно-стратегічного рівня, командира й безпосереднього учасника оборони України від російської навали, звертаючи увагу суспільства на інсинуації та маніпуляції, які намагаються нав'язати українцям. Письменницькі навички маю хіба що в написанні оперативних директив та бойових наказів, тому завчасно вибачте за стиль і взагалі все, що притаманне непрофесійним авторам. Головне, обіцяю бути відвертим.

Так сталося, що за російською ненавистю до українців спостерігаю з дитинства. РІк провчився в російській школі через відрядження батьків. Там я почув, що росіяни (!) виграли війну, і я, як українець, просто не можу (не можу і все тут) знати російську більше ніж на 3, а всі українці куркулі і зрадники (і я в їхньому числі). І ще дуже багато проявів ненависті, про які при нагоді розповім. Ось чому я уважно і давно спостірігаю за орками, задовго до того, як це стало моїм обов'язком.

Отже, мабуть усім вже відомо, що одним з тисяч російський психологічних прийомів є подання неправдивої інформації під ширмою експертної оцінки різного роду "зарубіжних експертів", "зарубіжних радників", "зарубіжних фахівців", "зарубіжних журналістів" тощо. Це робиться для того, щоб зробити ілюзію незалежної оцінки подій.

Мета - посіювання недовіри до армії, дискредитація керівництва, зрив планів комплектування, роздмухування внутрішніх протиріч тощо.

Ось нещодавно попадає мені на очі стаття такого собі Глена Гранта (випадково співпало з назвою віскі?), яку всіляко просувають відомі зрадофіли .

В ній він критикує всіх і вся (Захід, НАТО, "перелякані" країни, уряд України, Міноборони, ГШ, штаби, командирів, підготовку солдат). Зручна позиція, правда? В будь-якому випадку попадеш на того, кому хтось з них не до вподоби. Типовий прийом російської пропаганди - царизм, Ленін, Сталін, церква, СРСР, війни (майже з усім світом), Расєя, Путін - все на купу "героічні" сторінки історії. Закидає відсутність змін і пропонує якусь свою власну примітивну стратегію. Наприклад, одним з важливих елементів перемоги над рашкою є потреба терміново створити... один аеромобільний батальйон на вертольотах. Один батальйон... Це серйозно? Взагалі то вперше чую про такого "фахівця". Кажуть, що за Януковича консультував Єжеля, Соломатіна і Лебедєва (за достовірність не ручаюсь). Які, як всім відомо, виявились російськими ставлениками. Також з його статті видно, що сам він вельми далекий від військової справи, і ні в яких військах, штабі АТО і ГШ не бував, а черпав інформацію виключно з телевізора. Щоб не бути голослівним скажу, що стратегія оборони України не покладається лише на Джавеліни (це смішно і ніколи і ніким не було сказано), давно у нас немає секторів в АТО, оборона країни і створені для цього угруповання з самого початку 2014 року не обмежуються районом АТО (давно створені оборонні угруповання і відповідні системи, які постійно удосконалюються, зокрема там, де він їх лише пропонує створити). Навіть діти знають, що ми воюємо з РФ, а не з сепаратистами. Його "поради" також не заслуговують уваги, бо або абсурдні, або давно впроваджені, або схожі на "відкриття Америки". Чого лише вартує порада про призначення на посади грамотних офіцерів. А ми й не знали... Просто відкрив очі!

Чи маю я на увазі російський слід? Скажу відверто, не виключаю. Не знахожу пояснення факту, чому людина, яка плутає плняття стратегії і тактики, робить недолугі вкиди такого рівня. Тому взагалі, раджу не читати цю маячню.

Але мені впала в очі не сама стаття. А те, що відомі зрадофіли підписались, що брали участь в її перекладі, як я спочатку логічно зрозумів з англійської.

Але не так все просто))) Виявилося, що... з російської! У мене нема іншого пояснення словам "єтого" та "Украина пока что не имеет такой способности". Звідки російські слова, які не змогли перекласти українською? Пояснення одне, що перекладали саме з російської версії. Крім цього, стаття була опублікованя з суттєвим викривленням змісту в бік дискридитації керівництва ЗСУ та з додаванням цілих абзаців, з використанням слів підсилювачів. "Перекладачами" з російськох назвались Gary V. Coval, Eduard Konezkky, Yuriy V Brekharya, Святослав Стеценко, Цві Аріелі, Юрий Касьянов. Ці люди регулярно виступають критиками ЗСУ. Цікаво, що з цієї когорти осіб, що перманентно атакують ЗСУ, жоден не служив в ЗСУ в 2014-2018 роках. В самий розпал подій. Тобто вони навіть не знають предмет, який критикують. Зокрема, стан Збройних Сил. Не мають відповідної освіти, щоб бути достатньо компетентними. Наскільки мені відомо, Святослав Стеценко закінчував воєнно-політичне училище (радянський замполіт) і академію по тому ж профілю, а Юрій Касьянов авіаційне інженерне училище. Решта не вище сержанта. Ось такі "стратеги" за освітою і маніпулятори за своєю сутністю.

Підсумовуючи скажу, що не збираюсь тут розкривати стратегії і якісні перетворення в ЗСУ, які відбулись. Вочевидь зроблено багато і правильного. Сам бачу проблеми, але інтернет не місце де їх висвітлювати, щоб відповідати фактами на кожен російський вкид. І їх треба вирішувати, а не обсмоктувати з диванів, не дослухаючись думки справжніх професіоналів - українських військових. Основна проблема не в ЗСУ, а у Верховній Раді України та деяких інших державних інституціях, які, на мій погляд, ще не навчилась розставляти пріоритети.

Моя порада для ЗМІ - хочете знати правду і отримати фахову відповідь - звертайтесь до військових Збройних Сил України, а не обслуговуйте ворога свідомо або не свідомо.

Україна понад усе!

Мы в Telegram! Подписывайся! Читай только лучшее!

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Новости

Топ-публикации

Топ-блоги