Як зменшити ризики отруєння в ресторані: поради адвоката

Як зменшити ризики отруєння в ресторані: поради адвоката

Як показує тенденція, кількість закладів громадського харчування в Україні кожного дня поступово зростає, у великих містах, у зв’язку з великою завантаженістю по роботі, люди дедалі частіше харчуються поза домом, довіряючи питання приготування їжі іншим людям.

З одного боку – це добре, адже людина економить свій час і має можливість витратити його на потрібні речі, але з іншого – ти не можеш контролювати процес приготування їжі на кожному з технологічних етапів у зв’язку з чим ризики отруєнь зростають.

В своїй практиці я неодноразово стикалась з випадками отруєнь в закладах громадського харчування, у кількох випадках мова йде про достатньо відомі ресторанні мережі. Процес захисту прав споживача в такій ситуації має свої особливості, тому я вирішила описати "правила безпеки" відвідувача закладу громадського харчування.

Видео дня

Отже.

Правило 1. "Быть или не быть: вот в чем вопрос"

Це майже гамлетівське питання завжди постає перед нами у випадку вибору закладу: відвідати той, що знаходиться ближче, але виглядає недостатньо привабливо, чи пройти трохи далі. В цій ситуації завжди спрацьовує правило – що всередині, те і назовні, отже, якщо всередині кафе виглядає брудно та неакуратно, майже у 100% випадках аналогічна ситуація і на кухні: чи залишатись у такому закладі – кожен вирішує сам.

Правило 2. "Меня терзают смутные сомнения"

Якщо замовлена Вами страва виглядає не так, як зазвичай, має незвичний смак, запах – це однозначний привід насторожитись та задуматись над доцільністю споживання такої страви. З одного боку – Ви маєте право викликати офіціанта та попросити надати Вам сертифікати відповідності якості продуктів, з яких приготована замовлена страва, а з іншого – як показала практика, в більшості випадків таких документів Вам не нададуть та і самі по собі вони Вас не заспокоять. І знову-таки, кожен сам для себе вирішує чи варто споживати таку страву. Завжди пам’ятайте, якщо Ви маєте сумніви щодо якості продукту, Ви завжди можете відмовитись від його споживання без здійснення оплати. Звичайно, мова йде про ті ситуації, де страва була лише спробувана. Якщо ж мова йде про страву, яку було наперед оплачено – її неналежна якість дає Вам право вимагати назад свої кошти.

Правило 3. "Граждане, храните деньги в сберегательной кассе"

Якщо є хоч найменша можливість – намагайтесь оплачувати обід банківською карткою. Логіка тут дуже проста – ми не завжди залишаємо чеки, які є нашим єдиним підтвердженням відвідання того чи іншого закладу. В той же час безготівкова операція завжди автоматично фіксується у банківській історії та з її допомогою Ви завжди можете довести факт відвідання того чи іншого закладу.

Правило 4. "Если друг оказался вдруг"

Якщо ж так вже сталось, що Ви отруїлись їжею з закладу громадського харчування, на початковому етапі важливо зафіксувати всі процеси, а саме:

1. Факт відвідання кафе або ресторану (чеки, виписка з банківського рахунку, покази свідків);

2. Встановлення причини отруєння та діагноз (медична документація);

3. Встановлення розміру матеріальних збитків (чеки, квитанції на лікування, втрачений заробіток, невикористана путівка на відпочинок і т.п.);

4. Встановлення розміру моральної шкоди (визначається індивідуально). Таким чином, коли Ваш стан здоров’я покращиться, Ви повинні розуміти суть своєї претензії до закладу громадського харчування, мати докази, які це підтверджують, обрахувати загальний розмір збитків, які підлягають відшкодуванню. На цьому етапі Ви можете вступати в діалог з представником ресторану або кафе. При цьому, таким представником може бути лише та людина, яка має право на прийняття управлінських рішень у тому чи іншому закладі. В іншому випадку Ви ризикуєте згаяти час на комунікацію з неуповноваженою особою, точка зору якої абсолютно не сходиться з філософією компанії.

Якщо мова йде про відомі мережі закладів громадського харчування та обґрунтовані претензії, швидше за все Вам вдасться домовитись в позасудовому порядку. І насамкінець: завжди пам’ятайте, що кожен з нас в першу чергу відповідальний за власну безпеку та здоров’я.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...