Музей як живий осередок культури

193

В рамках "Культурно-освітньої академії" 30 українців відправились до Берліна, аби обмінятись досвідом з німецькими колегами. В колективному блозі на "Обозреватель" учасники проекту Goethe-Institut діляться враженнями та новими ідеями. Чергову історію розповідає Анна Ямчук, менеджер музейних програм та зв’язків з громадськістю Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини.

Уже декілька років поспіль мені, як, напевно, і багатьом іншим музейникам, доводиться боротися з усталеним у свідомості більшості українців сприйняттям музею як чогось "старого", "нецікавого" та й узагалі "мало кому потрібного". Вважати музей атракцією у нас не звикли, а відвідувати музей з метою навчання, освіти і розвитку ? то й взагалі "нудьга смертельна"… Зрештою, освіта і навчання вже давно у нас не в повазі… На жаль…

Тож перебуваючи за кордоном під час відряджень та навчальних поїздок, я завжди намагаюся відвідати музеї і подивитися, як же проходить життя там. Ось і цього разу вишукувала хоча б трішки вільного часу, щоб познайомитися з берлінськими музеями.

У Берліні цілий "музейний острів", фактично у самому центрі міста. Та й за його межами чимало музеїв. Музеїв, де багато незвичних експонатів, які пронесені крізь епохи, багато інтерактиву, який пробуджує цікавість відвідувачів (яких, до речі, також багато), багато інсталяцій, які вражають креативністю підходу та глибиною думки. Усього багато. Музей сприймається як місце для відпочинку, де можна і повчитися, й мудрішим стати. Це живий організм, який не тільки зберігає історію, але й впливає на сьогодення, адже у музеях проводиться чимало культурно-освітніх проектів.

В Україні, на щастя, з кожним роком зростає кількість ініціатив, спрямованих на оживлення музеїв. Щиро вдячна кожному, хто докладає до цього зусиль. На моє глибоке переконання, кожен музей (великий він чи ні, державний він чи приватний) ? це живий осередок культури. І що більше таких осередків, що більше "музейних островів" ? то краще!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости