За останні дні у Сирії практично впав східний Алеппо, який впродовж п’яти років перебував під контролем об’єднаних сил опозиції і збройних формувань повстанців. Впродовж цих років Алеппо виступав як ключовий форпост сил, які опонують Асаду і по суті був столицею повстанського руху.

На сьогодні ця сторінка історії закрилася. Іранські війська, війська Хезболли і росіяни після 3-місячних боїв захопили місто, що призвело до серйозних жертв серед мирного населення. Деякі спостерігачі по суті говорять про злочини проти людства.

Щодо Сирії. Армія Асада не виходила із Пальміри, її звідти вибили. Що далі? Є кілька напрямів, така собі виделка. Звісно можна почати наступ на Ідліб, західніше Алеппо, провінція, яка майже повністю контролюється повстанцями, і в такий спосіб закінчити із поміркованою опозицією. В розрахунку на те, що ІДІЛ нікуди не дінеться, бо проти них воює багато країн.

Паралельно з цим залишається питання, що робитимуть турки після захоплення Альпака. Це останнє велике місто, якщо не брати до уваги міста, які контролюють курди на півночі провінції Алеппо. Чи турки будуть рухатися далі у бік Ракки, чи буде поставлена крапка у просуванні підрозділів вільної сирійської армії. По суті Туреччина веде гібридну війну на території Сирії.

Другий варіант – це якщо Асад вирішить почати наступ на Ісламську державу в напрямку Ракки і також спробує захопити місто. Але для цього, як мінімум, треба відбити Пальміру. Тому наступною ціллю буде Пальміра.

Або ж інший варіант – якщо наступ ІДІЛ зупиниться на цьому і більше ніяких захоплень не станеться, то ніхто в бік Пальміри не перекидатиме війська, яких і так обмаль.

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости