Порошенко домовився з НАТО

15.4т

НАТО за посередництвом Литви допоможе Україні в оборонному секторі, зокрема окремими видами озброєнь та не летальною військовою технікою.

Візит президента Литви Далі Грибаускайте в Україну треба розглядати з точки зору стратегічного партнерства України та НАТО, за участі самої Литви та через її посередництво в питанні військово-технічного забезпечення збройних сил України. Безумовно, на президентському рівні та на рівні керівництва Альянсу політики не можуть анонсувати активність НАТО в гуманітарній та військово-політичній активності, але це зроблено в форматі двосторонніх відносин Литви та України.

Президент Порошенка та пані Президент Грибаускайте за результатами двосторонніх консультацій в адміністрації Президента України повідомили широкий загал про низку досягнутих рішень, але за словами Президента Литви, деякі домовленості не для широкого обговорення. Йдеться про військову співпрацю, про яку фактично домовився Петро Порошенка з НАТО за посередництвом Литви та самої пані Грибаускайте.

Коментуючи можливу реакцію Росії на цю співпрацю, хочу зауважити, будь-яка реакція агресивного Кремля вже немає жодного значення, і тим паче для НАТО, адже сама схема стратегічного партнерства зрозуміла для всіх, але не дає можливості для Росії апелювати до міжнародних інституцій на основі двосторонніх або трьохсторонніх домовленостей політичного керівництва України та партнерів. Зараз в Росії більш зосередженні на меседжі Президента Порошенка, який одразу після зустрічі зі своєю литовською колегою повідомив , що вступ України в НАТО питання часу і вирішуватиметься виключно народом України, а не зовнішніми радниками.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Источник

Наши блоги