Як допомогти політв'язням?

1.5т

"Незасуджені політв`язні. Я вважаю, що в першу чергу необхідно надавати підтримку в'язням саме цієї категорії, тому що:

- По-перше, під час слідства і суду необхідні нормальні адвокати (чиї послуги коштують досить дорого), які допоможуть обвинуваченому не піддатися на вмовляння і погрози з боки правоохоронців, вибудувати лінію захисту і отримати мінімально можливий термін;

- По-друге, саме в перші місяці після арешту людина найбільш пригнічена та потребує підтримки;

- По-третє, на етапі досудового провадження (а буває, і під час суду) силовики використовують незаконні методи для отримання потрібних свідчень від затриманої особи, - в разі виникнення таких ситуацій, їх, звичайно, треба намагатися припиняти всіма доступними способами;

- По-четверте, висвітлювати справу в ЗМІ треба починати теж на цьому етапі. І особливу увагу треба приділяти тим, хто потрапив у неблагополучні СІЗО (тобто ті, де присутні прес-хати), наприклад в Красноярську або Іркутську.

Засуджені політв'язні. Якщо людина ще не була застрахована (не було потреби, тому що сиділа в благополучному СІЗО), то перед етапом її слід застрахувати в наступних випадках:

а) невідомо, в який табір їде політв'язень;

б) відомо, що їде в неблагополучний регіон;

в) відомо, що їде в благополучний регіон, але може проїхати через "прожарювання" (тобто неблагополучне пересилання);

г) якщо особа політв'язня така, що йому в будь-якому місці можуть влаштувати неприємності.

Крім того, якщо людина їде в неблагополучний регіон, бажано, щоб її зустрічав адвокат (для цього потрібна якась база адвокатів по регіонах - перевірених, я маю на увазі, адвокатів).

Після ж приїзду в табір зазвичай допомога потрібна набагато менше. Єдина проблема може виникнути, якщо в'язня відправили в табір за тисячі кілометрів від дому, - добиратися на побачення родичам, звичайно, буде накладно. Ну, це я описую "позитивний" випадок - коли людину не пресують в системі; якщо ж на політв'язня навмисно тиснуть психологічно і / або фізично, потрібно вживати відповідних заходів. Загалом же, коли людина вже в таборі, головне, підтримувати з нею зв'язок, а матеріальну допомогу, я думаю, варто направляти лише в разі потреби (коли, щоб приїхати на побачення, потрібна велика сума, коли у людини проблеми, і потрібен адвокат ; і т.д.).

Ще один момент, який начебто очевидний, але я все одно його промовлю: пріоритет в допомоги треба віддавати жінкам, а також тим, хто засуджений на великі терміни, в тому рахунку на по-життєве ув'язнення, тому що морально їм важче (а засудженим на ПУ - ще й фізично) ".

Читайте все новости по теме "Российско-украинский конфликт" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги