, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Важко уявити цю тендітну дівчину в підвалі тюрми

144Читать новость на украинском

Очі - на півобличчя. Виснажена. Худесенька. І, здається, пережиті страждання тільки загострили її красу. Марія дуже гарна. Її витончена постать так ірреалістично виглядає на цьому покаряченому війною мосту під Щастям. Ще більш важко уявити цю тендітну дівчину у підвалі тюрми. Марія Варфоломєєва провела в застінках бойовиків 14 місяців. Її затримали за звинуваченням у "шпіонажі", за проукраїнську позицію, за активну участь в Євромайданах у рідному місті, за патріотичну символіку на фото в соцмережах. З 9 січня 2015 року її родина, друзі, СБУ, журналістська спільнота, волонтери, всі ми боролися за її звільнення.

Навіть важко згадати, скільки разів у Мінську ми піднімали питання про її звільнення. На гуманітарній підгрупі (де працюють В. Медведчук і я) ми, в тому числі, апелювали до звернень від НСЖУ, інших неурядових організацій іншій стороні, вимагали відпустити Марію. Бойовики ж довгий час під різними надуманими приводами (звинувачення в шпигунстві, диверсії й інша маячня) навіть відмовлялися включати її до списків. А потім виставили умовою передачу їм чергового "заблудившегося освободителя", посланця "русской весны"....

Сьогоднішнє звільнення відбулося завдяки тому, що президент Порошенко тримав його на особистому контролі. Заради звільнення Марії він помилував громадянина РФ Горбунова, засудженого на довгий термін ув'язнення за злочини проти територіальної цілісності нашої держави. Горбунов - ще один доказ присутності російських найманців на нашій землі.

А Маша - жертва цієї страшної "русской весны", що принесла страждання нашій країні.

Президент попросив передати Марії квіти. І вже поговорив з нею по телефону, запропонував пройти курс реабілітації і лікування в медичному центрі, де колись мали право лікуватися тільки чиновники.

Ми - всі , хто доклалися до звільнення Марії, а це і мінська гуманітарна група, і СБУ, і всі, хто вболівав за її долю, дуже тішимося, що свій день народження, який вже за тиждень, Марія святкуватиме в колі родини. Примітно, ця чудова патріотична дівчина народилася 9 березня. Таки в цей день народжуються справжні Українці!

P. S. Вже в машині Маша розповіла, що її вперше за довгий час повели в душ. Вона раділа цьому маленькому святу, бо в тюрмі маленькі радості - це свято. І аж раптом їй сказали, що сьогодні її віддадуть українській стороні! За 2 години до звільнення. Вона плакала і весь час повторювала, що не вірить, що її відпустять.

P.P. S.S. Вона така красуня, що її хочеться безкінечно фотографувати):

ВАЖЛИВО. Ми звільнили Марію в день важливоі зустрічі міністрів закордонних справ "нормандського формату". Сьогодні в Парижі міністр ЗС України П. Клімкін наполягатиме, щоб питання звільнення заручників було одним з пріоритетів - як і безпекові питання. Українська сторона вимагає негайного звільнення всіх бранців, а їх тепер залишається 129. Ця тема буде ключовою під час наступного раунду роботи гуманітарної підгрупи у Мінську (В. Медведчук, я, міжвідомчий центр СБУ відпрацьовуємо пропозиції задля звільнення наших героїв).

На попередніх зустрічах в Мінську я передала ОБСЄ і РФ листи від мам і дружин заручників, їх звернення з вимогою негайного звільнення хлопців. І, звичайно, ми боремося за звільнення всіх українських героїв, що їх мордують в російських тюрмах. Президент України продемонстрував гуманізм, помилувавши двох росіян задля звільнення наших героїв - Марії Варфоломєєвої і Андрія Гречанова. Він подав приклад Путіну, судилища якого засуджують сьогодні невиновних - Сенцова, Кольченка, Надію Савченко, інших... І ми апелюємо до світу - тиснути на Путіна, бо ключ від всіх в'язниць, де утримують українців - в його кишені, насправді.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги