Володимир Пилипенко
Володимир Пилипенко
Представник України у Венеційській комісії, юрист

Блог | Бюджет-2017: переходимо в режим суворої економії

Бюджет України

Народні депутати України збільшили свою зарплатню удвоє. Удвоє! Упевненою більшістю. Оце робота! Оце законодавчий клас і рівень! Відтепер трударі парламентської ниви отримуватимуть 36 тисяч гривень з копійками. Але плескати їм за цю роботу чомусь не хочеться, правда? Особливо, якщо задуматись над тим, за рахунок чого здійснюватиметься таке "покращення" депутатського життя.

Видео дня

Адже, паралельно з цим депутати прийняли й інші зміни, у які теж варто вчитатись. І що ми там бачимо? А бачимо те, що наступного року ми всі з вами переходимо на режим суворої економії. Точніше - держава в чергове переходить у режим суворої економії на своїх громадянах.

У новому бюджеті держава відмовляється фінансувати велику частку видатків на медицину та освіту. У закладах освіти зарплату тепер платитимуть лише педагогам. Утримання бібліотекарів, кухарів, прибиральниць і так далі - це уже не прерогатива держави. Іншими словами - тепер батьки не тільки ремонти в класах робитимуть, а ще й підлоги митимуть і їсти варитимуть.

Забезпечення комунальних послуг у закладах освіти та медицини у наступному році теж вже перестає бути проблемою держави. Зрікається вона і безкоштовного перевезення пільговиків. Що на ділі означає – доведеться ходити пішки. У Лубнах так точно!

Все це перекидається на місцеву владу. Ну, а ми ж усі знаємо, що у місцевих влад якраз є купа коштів на утримання лікарень, санаторіїв, шкіл і проїзд пільговиків... Мало того, що аграрії бігатимуть за конфіскованими коштами Януковича, то ми ще ріжемо всю медицину і освіту в країні, щоб окремо взятий депутат був ситий, здоровий і в теплі.

"Якщо депутату буде добре, то і нам буде добре". Тепер тільки так. Виходить, депутати - це головне надбання нації.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...