Чиказький облом для Іуди з прапором

Чиказький облом для Іуди з прапором

Як знаємо, найчисельніша українська громада в США живе в Чикаго, Іллінойс. Вона має свій щорічний розкручений і відомий фестиваль Ukrainian Village Fest (свято греко-католицької церкви св. Володимира і Ольги), що триває ціле літо і закінчується двома уїкендними днями великих гала-концертів у вересні. Цей фестин (як його там називають) має постійно діючий оргкомітет, до якого входять старші люди зі старої хвилі еміграції, а також кілька – з нової. Один з новоприбулих зі Львова цього року опікувався мистецькою частиною і йому спало на думку запросити "Дівчину-весну" Наталю Бучинську (але про її темні справи він, мабуть, не знав і за ефіром Антимайдану на УТ-1 не слідкував та й тим не переймався).

Коли з афіш стало відомо, що виступатиме Бучинська, патріотично-налаштовані українці стали дибом. Мовляв, як так? В парафіяльній управі церкви вже не знали, як на це реагувати, бо ніколи з подібними речами не стикалися (чиказький концерт Ані Лорак йшов по "російській лінії і для руської діаспори"), а квитки на Ukrainian Village Fest заздалегідь були розкуплені, депозит заплачено.

Щоб якось врятувати ситуацію, організатори фестину запросили співачку на ранкове шоу Українського Незалежного Радіо (Ukrainian Independent Radio) в Чикаго, думаючи, що на радіо все залижуть. Їх було попереджено, що того не буде й ефір остаточно розставить всі крапки над "і". І, як кажуть в фільмах Тарантино, стався Бенг!!!

Замість того , щоб покаятися і вибачитися, Бучинська почала переводити стрілки на українську корупцію, казати про те, що якби українська пісня заїхала в Донецьк і Луганськ набагато раніше, то не було б тої війни. І загалом - активно виправдовуватися. Мовляв, більше 10 років співає пісню "Прапор України". Що в 2004 році служила в ансамблі МВС України та їздила туди, куди скаже начальство. Що в 2010 році виступала в турі за Ющенка, де ведучим був Євген Нищук. Що віднедавна стала членом політради громадського об’єднання "Справедливість" Валентина Наливайченка, де відповідає за питання культури й духовності і "це мої політичні погляди на даний момент"…

Проте чиказьких українців (звичною, на жаль, для нас) локшиною популізму не нагодуєш, і дзвінок із запитанням "Для чого ви тепер перемальовуєтесь в жовто-блакитний, якщо ви є Партія Регіонів?" ще був з розряду "білих і пухнастих".

Взагалі, слухати цікаво й повчально було весь ефір, та я виділив для себе 2 його фрагмента, стосовно Кобзона та Закона (зацитую).

- ВЕДУЧА: Які в вас контакти з Кобзоном - людиною, яка підтримує окупаційний режим, анексію Криму і тотально-тотально є ворогом української держави не тільки на мистецькому фронті, але й на ідеологічному?

- БУЧИНСЬКА: Вороги № 1 знаходяться в українській державі і управляють державою. Вони не закінчують війну, яку можна закінчити.

- ВЕДУЧА: Продовжується співпраця?

- БУЧИНСЬКА: Мої батьки мене виховали так: треба бути вдячним людям. В 2012-2013 році Кобзон мені подав руку допомоги.

- ДЗВІНОК: Дуже сумно, що парафія вчиняє на даний момент буквально розкол в громаді, тому що цей виступ має бути скасований, як антиукраїнський. Представниця руського міра, яка прикривається українським прапором, не має виступати в українському Чикаго.

- ВЕДУЧИЙ: Ну, це вже перебільшення, безумовно…

- БУЧИНСЬКА: Коли півтора роки назад у Львові склалася ситуація точно з такими самими нападками, коли я озвучила, що є закон, це судова справа і любий наклеп може бути розглянутий з боку закону – в Україні відразу все закінчилося.

Але Чикаго – то є Америка. Після цього ефіру виступ народної артистки України Наталі Бучинської на Ukrainian Village Fest-2016 був скасований. Українці Чикаго довели, що шлях до боротьби з корупцією лежить у духовній площині.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

СШАБлог шоубизИосиф КобзонНаталья Бучинская