Як українцям уберегтися від нового вірусу грипу

5.4т

Українці почали бити на сполох: цьому році на нашій території з'явився новий штам вірусу грипу Н3N2. Хочу вас заспокоїти. Штами грипу для пересічних людей неважливі – як для тих, хто хворіє і для лікарів, які визначають діагноз. Штам грипу немає значення, оскільки методи профілактики на лікування грипу практично одні й ті ж (єдине, що їх між собою вирізняє – особиста реакція людини та той чи інший препарат). Назва штаму і його особливість важлива хіба для імунологів, які професійно займаються дослідженням вірусу. Саме тому назва "Гонконг" (назва нового вірусу грипу в Україні – Ред.) вас лякати не повинна.

Втім як там не було, нині в Україні епідеміологічний поріг перевищений уже у декількох областях, а тому важливо попіклуватися за своє здоров’я. Саме тому важливий індивідуальний захист. Як би це банально не звучало, але в першу чергу слід дивитися за особистою гігієною (менше торкайтеся свого обличчя брудними руками, чхайте і кашляйте тільки в одноразову хустинку, користуйтеся антисептичними серветками, мийте руки та полоскайте носоглотку після кожної прогулянки у громадському місці).

Окрім того не бійтеся частіше провітрювати приміщення у якому працюєте та живете.

Ще одна важлива профілактика – щеплення. Правда, вакцину доведеться трішки пошукати у аптеках чи поліклініках, позаяк її в Україні не так і багато. Останнє зумовлене малим попитом, адже українці не далекоглядно мислять про вірусні захворювання: про них згадують лише тоді, коли уже захворів. Втім уже напередодні зими варто думати про те, як убезпечити себе від зараження інфекцією.

Якщо вже так трапилось, що ви відчуваєте, що захворіли, то прислухайтесь до свого самопочуття, аби розпізнати наступні симптоми:

- Ломота в суглобах і м’язах;

- Головний біль;

- Сухий кашель;

- Різке підвищення температури;

Зверніть увагу на те, що при грипі може не бути нежиті. Нежить – часта ознака інших гостро-респіраторних захворювань (парагрип, аденовірус чи інші види).

При виявлені якихось з описаних симптомів вище слід залишитися вдома і викликати лікаря (якщо температури немає – можете самостійно відвідати поліклініку).

Зверніть увагу! Не слід лікувати грип самостійно, адже самолікування може призвести до неочікуваних і неприємних наслідків (особливо це стосується вживання антибіотиків та жарознижуючих препаратів). Людина не може сама поставити собі правильний діагноз, відтак вона може лікувати щось не те, або вживати препарати, на які у неї можуть бути алергії.

Разом із індивідуальними рекомендаціями лікаря щодо лікування грипу існують й універсальні, класичні методи: якщо хочете швидко одужати – добре висипайтесь і пийте багато теплої рідини.

Читайте все новости по теме "Блог о жизни" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги