Поки серед парламентських партій йдуть дискусії про те, якими будуть місцеві вибори, хто з ким об’єднується, хто виграє і на скільки відсотків, на місцях найактивніше працюють нові політичні проекти із доволі знайомими старими обличчями.

Так звані "нові політики", які прийшли із великого бізнесу чи фінансово-політичних угрупувань у парламент або в органи місцевого самоврядування, знайшли механізм, як, фактично, скупити цілі регіони під час місцевих виборів.

Вони протягом останнього періоду активно інвестували у подарунки місцевим жителям (хто - гречкою, хто - продуктами, хто – фарбою, хто – курми), сформували власні партії і борються за те, щоб захопити владу в окремих регіонах.

Їх не цікавить загальнонаціональний рівень, їх цікавлять ті регіони, де вони хочуть займатися своїм бізнесом та застерігати вже свої округи під наступні парламентські вибори.

Найпоказовіша в цьому плані є партія "За конкретні справи".

Ця політична сила, створена народним депутатом Олександром Герегою та його фінансово-політичною групою, яка на Хмельниччині вже заявила, що візьме владу в області. А для цього подарунки будівельними матеріалами населенню вже стали нормою.

Виглядає, що центральна і місцева влада толерує цей проект, незважаючи на те, що О. Герега і його колеги ще недавно активно допомагали Януковичу, губернатору Ядусі (який вважав, що Янукович – від Бога) і голосували за так звані "диктаторські закони" 16 січня.

Про те, що колишні регіонали і друзі Януковича досить впевнено себе почувають, свідчить і легенда Хмельниччини: на відміну від Президента, Прем’єра чи Голови Верховної Ради О. Герега на своєму вертольоті приземляється біля свого "Епіцентру" прямо в центрі Хмельницька, де його килимами і квітами зустрічає місцева міліція і влада...

Подібний проект створений і на Черкащині. Він пафосно називається "Черкащани".

Насправді такими "черкащанами" є група людей, які в конкретних регіонах Черкаської області або керували виборчою кампанією кандидата в президенти Януковича, або були депутатами обласної ради від Партії регіонів та мають свій, здебільшого, аграрний бізнес в конкретному регіоні.

Сьогодні, апелюючи до місцевого патріотизму і розповідаючи, що це - "абсолютно нові люди", колишні депутати облради від Партії регіонів торують шлях, щоб захопити владу в районах і області.

І хмельницький, і черкаський проекти активно підтримуються місцевою владою і знаходяться у "списку правильних" в Адміністрації Президента.

Взагалі, унікальна ситуація - з Адміністрацією Президента. Складається враження, що вона більше займається цими поміщицько-олігархічними проектами, аніж власною партією.

Ходять чутки, що ще один політичний проект, який називається "Наш край" (що складається із колишніх депутатів та мерів міст з Партії регіонів) взагалі формує свій депутатський корпус на території АП. Незважаючи на те, що серед засновників "Нашого краю" - Антон Кіссе, Олександр Фельдман, Сергій Кальцев та інші - відомі "регіонали", які очолювали обласні організації ПР, та народні депутати, які голосували за "диктаторські закони". До того ж, багато ЗМІ писали про те, що партія "Наш край" взагалі створювалась і фінансується таким собі Іваном Аврамовим (Іван Іванович), який є давнім і тісним партнером Юри Єнакієвського…

Подібний перелік "нових-старих" проектів можна продовжувати і по інших регіонах. Виникає ситуація: чим більше говорять, що до таких людей треба застосувати як мінімум морально-політичну (а дехто вважає, що і кримінальну) відповідальність за те, що вони допомогли Януковичу узурпувати владу, тим більше нинішня, вже "нова" влада допомагає таким людям.

Очевидно, що завданням громадськості і ЗМІ є бодай роз’яснити під час місцевої виборчої кампанії, що так звані "нові проекти" поміщиків і місцевих олігархів – це проекти тих людей, які мають безпосередню причетність до встановлення політичного режиму Віктора Януковича.

А тому попри все бажання "підживитися" на виборах продуктами харчування чи будівельними матеріалами, громаді треба чітко усвідомлювати: при захопленні цими людьми місцевих рад – годі чекати серйозних змін на краще від нової місцевої влади!

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости