newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Володимир Богайчук
Володимир Богайчук
Член Комісії людських та громадянських прав Світового конгресу Українців

Блог | В. о. Міністра МОЗ проти Гіппократа

В. о. Міністра МОЗ проти Гіппократа

Є в тексті "клятви Гіппократа" надзвичайно цікавий рядок: "Режим своїм хворим приписувати задля їх блага, відповідно до моїх знань і мого розуміння, утримуючись від завдання їм будь-якої шкоди". Він дозволяє обізнаним йти до лікаря і вимагати приписати їм задля їх блага режим, наприклад, інвалідності, а лікар відповідно до свого розуміння має цьому сприяти.

Видео дня

На одній зі звичайних вуличок міста Андрушівка на Житомирщині проживає не дуже звичайний інвалід. Щоб не йти в армію облив себе кислотою, в стані алкогольного сп’яніння на мотоциклі догнав трактора і отримав проблему з рукою, в різних видах проявляє письмово і усно буйну фантазію щодо рідних і сусідів. Одним словом – Інвалід.

Але який був подив сусідів коли виявилося, що цей Інвалід є інвалідом підгрупи Б 1 групи. Адже передбачені відповідним Положенням підстави і критерії встановлення інвалідності не дають підстав для встановлення йому не лише 1, а й 2 групи. Суть Положенням про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності така: ступінь втрати здоров’я, що спричиняє обмеження життєдіяльності особи і спричиняє значну залежність від інших осіб.

Та про яку "значну залежність від інших осіб у виконанні життєво важливих соціально-побутових функцій і часткову нездатність до виконання окремих елементів самообслуговування" і про яку "втрату можливості самостійного задоволення з допомогою технічних засобів і за умови відповідного облаштування житла більшості життєво необхідних фізіологічних та побутових потреб" може йти мова, якщо особа декілька років живе одна (дружина втекла не витримавши систематичних контактів з металевою арматурою), особисто косить ручною косою траву, самостійно набирає і носить у відрі з громадської криниці воду, без сторонньої допомоги пересувається по місту велосипедом та привозить на ньому різні господарські речі, без сторонньої допомоги ручною пилкою пиляє кубометри лісу-кругляку великого діаметра та без сторонньої допомоги рубає дрова, бере у хвору руку вила і кидається з ними на людей, чудово самостійно орієнтується в часі і просторі, контролює свою поведінку та демонструє відмінну здатність у письмовому і усному спілкуванні з різноманітними державними органами. Фактично особа не має жодного обмеження життєдіяльності, не має неспроможності до самообслуговування і потреби у будь-якому сторонньому нагляді, догляді або допомозі.

Тож декілька сусідів звернулися до в. о. Міністра МОЗ пана Шафранського з проханням переглянути групу інвалідності нашому Інваліду. Як і заведено в гарній країні Україна це звернення було направлено туди "звідки ноги ростуть" у даної проблеми. Житомирська обласна МСЕК в найкращих традиціях спробувала відмовчатися, але після заяви з проханням проінформувати про хід розгляду звернення дала банальну відписку: документи перевірено і все у відповідності до Інструкції. Ніби хтось сумнівається в правильності оформлення документів – там завжди все гарно. Ніхто не сумнівається і в наявності "лікарської солідарності". До речі, про суть відповіді стало відомо за три дні до отримання листа: стурбованість і злість на обличчі нашого Інваліда різко змінилася на радісну наглість.

Невдоволені відпискою люди написали нове звернення адресоване вже новій виконуючій обов’язки Міністра. У пані Уляни Надії Супрун попросили у відповідності до Положення про МСЕКи зобов’язати Центральну МСЕК провести перевірку обґрунтованості рішення прийнятого Житомирською обласною комісією щодо встановлення громадянину Інваліду 1 "Б" групи інвалідності і в разі необхідності скасувати його. І цю перевірку провести з оглядом громадянина Інваліда і встановленням на місці рівня життєдіяльності, який реально демонструє громадянин Інвалід.

Працівниця приймальні Зінаїда Іванівна гарантувала, що пані Супрун обов’язково прочитає наше звернення. Це гарна риса майбутнього міністра – особисто перечитувати спрямовані їй звернення громадян.

Ми надали пані Уляні шанс на маленькому конкретному прикладі почати боротьбу. Це не боротьба з круговою порукою в медицині під назвою "лікарська солідарність". Це серйозніше – боротьба з мафією в системі МСЕКів. Її варто почати і виграти. Хоча б у даному конкретному випадку. Тим більше, що підписант довідки нашому Інваліду був минулої зими пійманий на хабарі, але через декілька днів зовсім випадково помер обірвавши тим самим можливість розкрутити ланцюжок хабарництва від кабінету звичайного лікаря до кабінету міністра.

П. С. Коли здавав у приймальню звернення, то став свідком дійства. Доведена до відчаю біганиною по колу жінка похилого віку на дуже підвищених тонах із застосуванням матюків командним голосом намагалася від працівниць приймальні добитися вирішення своєї проблеми. Згадуючи цей інцидент думаю про таке: добре, що в нашому доведеному до відчаю совково-нєзальожною владою бариг суспільстві в приймальнях посадовців поки ще обмежуються криками і матюками.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...