newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Игорь Колиушко
Игорь Колиушко
Глава правления в Центре политико-правовых реформ

Блог | Множинне громадянство: диявол в деталях

подвійне громадянство

Всі сьогодні розпитують про законодавчу ініціативу Президента щодо множинного громадянства. На сайті ВРУ тексту його законопроекту ще нема, тому не можу нічого конкретного сказати щодо нього. А от ідея абсолютно правильна.

Видео дня

Стаття 4 Конституції говорить: "В Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом." Це означає, що закон повинен трактувати факт набуття особою громадянства іншої держави, як підставу для припинення громадянства України. І зміни в Закон про громадянство повинні лише вдосконалити процедуру ініціювання та розгляду таких справ.

Частина перша статті 25 Конституції: "Громадянин України не може бути позбавлений громадянства і права змінити громадянство." лише підтверджує вище сказане. Вона забороняє безпідставно позбавити особу громадянства і гарантує право особи змінити громадянство. Коли особа набуває громадянство іншої країни, вона мусить бути свідомою, що вона саме реалізує своє право змінити громадянство. Оскільки "в Україні існує єдине громадянство". Тобто подвійного, потрійного, та іншого множинного громадянства бути не може.

Але важливо подивитися як саме Президент пропонує врегулювати процедуру. "Диявол" може сидіти в деталях.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...