Трохи цифр щодо Єдиного соцвнеску і виведення зарплат з тіні

18.4т

Для того, щоб підприємству знизили єдиний соцвнесок з 41% до 16%, воно повинно збільшити в 2,5 рази заробітну платню в порівнянні з минулим роком. Інакше – платитимуть ЄСВ як раніше.

Давайте порахуємо. Приміром, підприємство платить працівнику 2 000 грн офіційної зарплати, і ЄСВ складає 820 грн.

Щоб отримати ставку 16%, підприємство повинно підняти цю зарплату мінімум до 5 000 грн, і тоді – увага – з цієї суми ЄСВ складе 800 грн.

Тобто економія і стимул – СПЛАЧУВАТИ НА 2,5% МЕНШЕ!!! 820 грн замість 800 грн. Й то – не гарантовано! Бо це, по-перше, лише одна з вимог, щоб платити ЄСВ 16%, а по-друге, у нас в країні гарантій ніхто не дає за визначенням.

А про виведення з "тіні" зарплат, якщо вони менше трьох мінімалок - 3 771 грн, можна взагалі забути, бо цей рівень, згідно з законом, є мінімальною планкою для того, щоб отримати шанс платити знижений ЄСВ! А до відома президента і прем’єра, в Україні існують зарплати, нижчі за 3 771 грн. Судячи з їхньої риторики, вони у це вперто не вірять.

Крім того, є й інші вимоги, щоб платити ставку ЄСВ 16%.

А тепер питання: скільки роботодавців "купляться" на перспективу платити знижений ЄСВ за принципом "зранку – зарплати з тіні, а ввечері, можливо – знижений податок"?

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости