Борис Ложкин
Борис Ложкин
Секретарь Национального инвестиционного совета

Блог | Радикальне перезавантаження суддівської системи стартувало

Радикальне перезавантаження суддівської системи стартувало

Коли майже два роки тому я переконував Олексія Філатова залишити успішну адвокатську практику і перейти на держслужбу, він відповів: "Готовий, якщо ми зробимо судову реформу. Інакше мені це просто не цікаво".

Видео дня

Крок за кроком, часом в дуже непростих умовах, команда Олексія створювала інструменти для перезавантаження судової системи. Позаду безліч дискусій, напружена робота Конституційної комісії, схвалення Венеціанської комісії, оновлення Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, ухвалення Верховною Радою в першому читанні змін до Конституції. Сьогодні парламент зробив найважливіший стратегічний крок на шляху до судової реформи, проголосувавши за законопроект №3524 у другому читанні.

Прийняті зміни вирішують три головні проблеми української судової влади: максимально деполітизують її та забезпечують незалежність, підвищують відповідальність суддів і радикально перезавантажують суддівський корпус.

Ще один важливий аспект змін - ефективні антикорупційні механізми: непідтвердження легальності джерел походження майна суддi як підстава для його звільнення, прозорий конкурс на посаду будь-якого рiвня, контроль з боку громадськості.

Сьогоднішнє голосування - це і переконлива перемога Петро Порошенка, який послідовно підтримує судову реформу на всіх етапах. Завдяки Президенту Рада проявила єдність, без якої реалізація ключових реформ неможлива.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...