Зниження ставки НБУ – сигнал для економіки

7.3т

З приводу нещодавнього зниження облікової ставки Національним банком до 18%. Результати прагматичної бюджетної політики уряду і грошово-кредитної політики Нацбанку забезпечили досягнення макроекономічної стабільності. Продовжується зниження інфляції і все більше підтверджень тому, що вона по року буде відповідати макроекономічному прогнозу, який є офіційним, там 12% плюс-мінус 3%. Це дає підстави регулятору знижувати облікову ставку НБУ.

Це є можливість послати сигнал для економіки, що депозитні ставки по залученню коштів від населення будуть знижуватись і, очевидно, ставки кредитування також будуть нижчими від того рівня, на якому вони сьогодні.

Для того, щоб все це мало тривалу перспективу, надзвичайно важливо, щоб уряд і НБУ завершили переговори з МВФ, і отримали очікувані гроші з серпня минулого року, але ще важливіше, щоб та коаліція, яка сформувала цей новий уряд, забезпечила йому дієву підтримку і швидке ефективне просування реформ. Запасу для фінансової стабільності на сьогоднішній день в нас як такого немає. Будь-яке уповільнення реформ може порушити цю крихку макроекономічну стабільність і тоді тенденція може стати протилежна. Ми пам’ятаємо, що за два перші місяці темпи інфляції були на рівні 30%, за перший квартал в річному вимірі вона була 20%. Нам потрібно підтримати ці позитивні тенденції, які були закладені діями попереднього уряду, тими, що продовжує сьогоднішня команда, і треба це поглиблювати. Нам треба говорити, як в умовах зниження інфляції забезпечити відновлення кредитування і перейти до сталого розвитку.

Є багато питань, які вже не з сфери економіки, а зі сфери судочинства, роботи правоохоронних органів, подолання корупції. Тому що інвестори радіють, але не довіряють. Все більше українських підприємців виїжджають, реєструють компанії не в Україні. А ми говоримо про те, як забезпечити темпи росту економіки в середньостроковій перспективі в середньому 4-5% і більше.

Звичайно, макроекономічна стабільність – це одна з найважливіших передумов, але для підприємницької активності подолання такого явища, як корупція, буде зараз визначальною. І ще раз хочу підкреслити – вкрай важливою є взаємодія уряду і парламентської коаліції.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости