19 сентября • обновлено в 18:36
Мир Спорт

/ Блоги - Рынки и компании

Реформи в Україні визнали ефективними

19.5т

Критикам реформ, які відбуваються в ДФС, скажу: заходи з кардинального покращення роботи податківців і митників уже дають реальні плоди. Впровадження нових, у тому числі й електронних, сервісів спрощує роботу підприємцям, а водночас і дисциплінують їх. Ухиляння від податків все більше сприймається суспільством як абсолютний негатив. Тому наші, я вважаю, достойні показники щодо перевиконання планів надходжень коштів до бюджетів усіх рівнів є результатом у тому числі й успішних кроків у напрямку детінізації бізнесу. Податкова і митна системи України стають цивілізованішими - як і ті, кого ми обслуговуємо.

Те, що ми будуємо свою роботу, використовуючи найсучасніші європейські зразки, було помічено й офіційно визнано нашими закордонними колегами.

Нагадаю, у липні на 20-му засіданні Генеральної асамблеї внутрішньо-європейської організації податкових адміністрацій (ІОТА), яка відбувалася в Бухаресті, Україна очолила цю структуру. Це рішення підтримали 46 податкових відомств Європи. Вважаю, з одного боку, це визнання ефективності реформи ДФС в Україні, а з іншого, це карт-бланш, який дозволить нам тісніше взаємодіяти з нашими закордонними колегами, котрим, до речі, ми теж маємо що показати.

Своє завдання на посаді президента ІОТА вбачаю у подальшій координації членів цієї організації, в ефективному забезпеченні співробітництва між податковими адміністраціями в європейському регіоні та підтримці їх розвитку. Україна зацікавлена у поглибленні кооперації між європейськими країнами у податковій сфері.

Ми готові використовувати досвід наших іноземних партнерів для поліпшення нашої власної податкової системи. Але ми також раді поділитися з ними нашими досягненнями. Вважаю проведену нами роботу з вдосконалення сервісів вартою уваги і для наших закордонних колег.

Членство в ІОТА - це, перш за все, можливість обміну інформацією, а також - практичний досвід для підвищення професійного рівня працівників податкової служби, які обмінюватимуться досвідом з нашими партнерами, у тому числі й під час участі в різноманітних спільних заходах.

Україна зробила вибір на користь європейської моделі розвитку, сповідування європейських цінностей та свобод, тому, вважаю, ми рухаємося у правильному фарватері.

Наступного року 21-ше засідання Генеральної асамблеї ІОТА відбудеться в Україні. Для нас це важлива подія, ми вперше головуватимемо в ІОТА, і я вважаю це визнанням нашої фаховості досвіду. Окрім всього це - велика відповідальність.

Як я вже зазначав, пріоритетними завданнями роботи цієї організації на наступний рік є: удосконалення контролю за дотриманням податкового законодавства та збиранням податків, зниження адміністративного навантаження та розвиток сервісів для платників.

Звичайно, життя коригуватиме нашу роботу, а тому дуже важливо напрацювати спільну ефективну стратегію з обміну найновішими податковими ініціативами між колегами у нашій сфері.

В України немає іншого вибору, ніж стати високо організованою європейською країною, вважаю, наша активна робота в ІОТА є ще одним важливим інструментом у досягненні цього.

Бюджет наступного року буде важким для виконання, а тому ми будемо намагатися ефективно використовувати будь-який позитивний досвід для його забезпечення. Хочу запевнити: зміни триватимуть, реформи продовжуватимуться.

Подпишись на Telegram-канал и посмотри, что будет дальше!

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Блоги / мнения

ads pixel