Примите участие
в розыгрыше
футболки с логотипом Obozrevatel Участвовать
Приз
МирСпорт

/Блоги - Рынки и компании

Податки онлайн: оцініть вигоди електронного кабінету для підприємців

19.3т

Стосунки між ДФС і підприємцями не передбачають взаємної любові. Важко розраховувати на взаємність, якщо за це доводиться платити. Але ми, як багатолітнє подружжя, більше сподіваємося на повагу. Ми добиваємося розуміння, що податки - це невисока плата за можливість жити у цивілізованому світі: з учителями, лікарями, патрульними поліцейськими на вулицях... І всі кроки, які ми робимо, спрямовані на поглиблення довіри між нами й активною частиною суспільства, яка сплачує податки.

У цьому сенсі Фіскальна служба України може похвалитися цілим рядом ноу-хау в частині осучаснення та електронізації податкових і митних процедур. А тепер днями ми презентували ще новий Електронний кабінет платника податків. Це - черговий крок до спрощення взаємодії між податківцями і платниками податків, спрямований на економію часу та мінімізацію корупційних ризиків. Відтак діалог платника і податківця стає зручнішим.

Бухгалтери тепер уникатимуть стояння в багаточасових чергах для здачі звітів.

Електронний кабінет працює в режимі реального часу, цілодобово й безоплатно. Він не потребує спеціалізованого програмного забезпечення, зручний у користуванні як у роботі з комп'ютера, так і зі смартфонів.

Новим Електроним кабінетом вперше забезпечується можливість електронної переписки з контролюючими органами. Усе просто: ви вибираєте податкову інспекцію чи митницю, котра вас цікавить, вказуєте вид листа і відсилаєте.

Електронний кабінет, який ми запустили, має дві частини: конфіденційну й відкриту. Для відкритої ідентифікація користувача не потрібна. Вони можуть легко отримати всі новини про роботу ДФС, інформацію з реєстрів, перевірити податковий календар, замовити й отримати бланки податкової звітності, скласти декларацію про майновий стан, отримати контакти та адреси Центрів обслуговування платників тощо. Також можна отримати довідку про відсутність заборгованості.

Тим же платникам, які побажають ознайомитися із закритою частиною інформації про взаємодію свого підприємства й ДФС, потрібно обзавестися електронним цифровим підписом у будь-якому центрі сертифікації електронних ключів. Йдеться про особисту інформацію - реєстраційні й ідентифікаційні дані, інформацію про податковий облік і реєстри. Також наші клієнти можуть контролювати розрахунки з бюджетом, причому за останні два роки. Окрім згаданих вище опцій особистий кабінет платника дозволяє подати декларацію про майновий стан, з'ясувати облікові дані платника, переглянути та ввести звітність, перевірити вхідні й вихідні документи, надсилати запити для отримання інформації.

Спрощено й доступ до сервісів системи електронного адміністрування ПДВ, перегляду проведених операцій в системі СЕА ПДВ та інформацій про рух коштів на електронному рахунку.

Простіше у рази стає спілкування з ДФС і для фізичних осіб. Через Електронний кабінет платника податків спрощенці, платники НДС та інші зможуть відсилати звіти в електронному вигляді, а також надсилати заяви для реєстрації платника окремого податку, замовляти виписку з реєстру чи виписку з відповідної системи. І що важливо для цього контингенту платників, він надає можливість на запит і отримання інформації про суми доходів та сплачених податків. Це спрощує отримання необхідних документів, наприклад, для призначення житлових субсидій чи надання електронних декларацій.

Знайти Електронний кабінет платника можна на офіційному порталі ДФС України або ж за електронною адресою cabinet.sfs.gov.ua

Запуск нового Електронного кабінету свідчить про швидкі кроки Служби у напрямку відкритості, прозорості й доступності для платників податків. Це ще один крок на шляху реформ, завдяки яким ми можемо сподіватися на успішне виконання майбутнього бюджету та напрацьовувати стратегію, що нівелює можливі політичні та економічні форс-мажори.

Подпишись на наш Telegram. Присылаем лишь "горящие" новости!

Читайте все новости по теме "налоговая реформа" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы