Лоукости зацікавились українським авіаринком

Лоукости зацікавились українським авіаринком

Недавня заява компанії Wizz Air про те, шо авіакомпанія хотіла б повернутися назад до України — ще один позитивний тренд на українському авіаринку. Макроекономічні показники поступово стабілізуються і виходять із зони падіння, що дає певні сподівання і на зростання доходів населення у перспективі. Відповідно збільшиться й кількість авіаперевезень.

Друга перспектива — це підписання угоди про безвізовий режим поміж Україною та ЄС. Після зняття візових обмежень, можна прогнозувати що туристичний потік у напрямку країн ЄС активізується як мінімум на 10-15%.

Цікавими є зміни і в регіональній структурі авіаринку: якщо раніше авіаційні перевезення реалізовувалися в основному через Київ, то цього року цілий ряд авіакомпаній запустили рейси із регіональних центрів – Одеси, Києва, Харкова. Ці рейси показують досить непоганий пасажиропотік, що теж говорить про певну активізацію авіаринку.

Видео дня

Сукупність цих трендів показує, що український ринок знову стає цікавим для лоукост авіакомпаній. Цей фактор не варто переоцінювати: бізнес-модель лоукостів передбачає дуже високу мобільність компаній. Головне правило: на землі літак має стояти мінімальну кількість часу, а максимальну — літати. Як тільки вони бачать активізацію ринку, ставлять на нього кілька бортів і дивляться на віддачу - чи приносить він їм прибуток. Якщо приносить — працюють далі, якщо ні — переходять працювати на інші ринки. В цьому головна відмінність лоукосткомпаній від традиційних. Останні більш глибше розглядають перспективи заходів на ринки, бо хочуть працювати на них подовше.

З огляду на останні заяви, компанія Wizz Air буде розширяти свою маршрутну сітку по Україні. Буде здійснювати більше рейсів особливо в літній період, який є найбільш завантаженим з точки зору туристичного пасажиропотоку. Якщо цей сезон буде вдалим, можна говорити про відновлення роботи представництва Wizz Air в Україні.

Так само вже не перший рік лунають заяви, що один з глобальних лідерів лоукост-ринку, компанія Ryanair, вивчає доцільність роботи на українському авіаринку. Якби Ryanair зайшов до України — це був би надзвичайно позитивний сигнал не лише для транспортної галузі, а і для всього інвестклімату в Україні. Прихід таких авіакомпаній і таких авіаоператорів демонструє інвесторам, що в країні є інвестиційне пожвавлення й економічне зростання.

Як тільки в Україні буде велика кількість авіаперевезень і частота рейсів — здешевшають й квитки. Бо авіакомпанії максимально зацікавлені в тому, щоб продавати чим побільше квитків. Так само до зменшення цін завжди призводить підсилення конкуренції. І навпаки, штучне обмеження конкуренції через регуляторні заборони чи непрозорі процедури видачі дозволів на маршрути, допуску в аеропорти і т.п. в першу чергу б’є по доступності для пасажирів. Тоді авіаперевезення працюють лише для самих заможних споживачів.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...