newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Блог | Лоукости зацікавились українським авіаринком

Лоукости зацікавились українським авіаринком

Недавня заява компанії Wizz Air про те, шо авіакомпанія хотіла б повернутися назад до України — ще один позитивний тренд на українському авіаринку. Макроекономічні показники поступово стабілізуються і виходять із зони падіння, що дає певні сподівання і на зростання доходів населення у перспективі. Відповідно збільшиться й кількість авіаперевезень.

Видео дня

Друга перспектива — це підписання угоди про безвізовий режим поміж Україною та ЄС. Після зняття візових обмежень, можна прогнозувати що туристичний потік у напрямку країн ЄС активізується як мінімум на 10-15%.

Цікавими є зміни і в регіональній структурі авіаринку: якщо раніше авіаційні перевезення реалізовувалися в основному через Київ, то цього року цілий ряд авіакомпаній запустили рейси із регіональних центрів – Одеси, Києва, Харкова. Ці рейси показують досить непоганий пасажиропотік, що теж говорить про певну активізацію авіаринку.

Сукупність цих трендів показує, що український ринок знову стає цікавим для лоукост авіакомпаній. Цей фактор не варто переоцінювати: бізнес-модель лоукостів передбачає дуже високу мобільність компаній. Головне правило: на землі літак має стояти мінімальну кількість часу, а максимальну — літати. Як тільки вони бачать активізацію ринку, ставлять на нього кілька бортів і дивляться на віддачу - чи приносить він їм прибуток. Якщо приносить — працюють далі, якщо ні — переходять працювати на інші ринки. В цьому головна відмінність лоукосткомпаній від традиційних. Останні більш глибше розглядають перспективи заходів на ринки, бо хочуть працювати на них подовше.

З огляду на останні заяви, компанія Wizz Air буде розширяти свою маршрутну сітку по Україні. Буде здійснювати більше рейсів особливо в літній період, який є найбільш завантаженим з точки зору туристичного пасажиропотоку. Якщо цей сезон буде вдалим, можна говорити про відновлення роботи представництва Wizz Air в Україні.

Так само вже не перший рік лунають заяви, що один з глобальних лідерів лоукост-ринку, компанія Ryanair, вивчає доцільність роботи на українському авіаринку. Якби Ryanair зайшов до України — це був би надзвичайно позитивний сигнал не лише для транспортної галузі, а і для всього інвестклімату в Україні. Прихід таких авіакомпаній і таких авіаоператорів демонструє інвесторам, що в країні є інвестиційне пожвавлення й економічне зростання.

Як тільки в Україні буде велика кількість авіаперевезень і частота рейсів — здешевшають й квитки. Бо авіакомпанії максимально зацікавлені в тому, щоб продавати чим побільше квитків. Так само до зменшення цін завжди призводить підсилення конкуренції. І навпаки, штучне обмеження конкуренції через регуляторні заборони чи непрозорі процедури видачі дозволів на маршрути, допуску в аеропорти і т.п. в першу чергу б’є по доступності для пасажирів. Тоді авіаперевезення працюють лише для самих заможних споживачів.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...