Відповідь Корбану

46.5т

Шановний пане Геннадію,

Як і обіцяв, надсилаю Вам і пропоную громадськості відповіді на запитання, що містяться у Вашому нещодавньому публічному зверненні до мене.

Ви, як і я, добре пам'ятаєте трагічні події другої половини березня ц.р., коли у місті Волноваха Донецької області під час виконання службових обов'язків було вбито капітана Служби безпеки України Віктора Мандзика. Розслідування злочину, як і притягнення до відповідальності усіх співучасників, вважав і вважаю справою честі для СБУ.

Отримавши оперативну інформацію щодо осіб, які можуть обґрунтовано підозрюватись у вчиненні злочину, СБУ відреагувала миттєво і однозначно. Затримано осіб, серед яких, зокрема, помічника-консультанта народного депутата України.

Саме тому я не відмовляюся від жодної своєї заяви щодо зухвалого вбивства у Волновасі капітана СБУ і вимагаю, щоб досудове розслідування, яке здійснюють слідчі МВС, було всебічним, повним і неупередженим. Повинен відбутися відкритий суд, а винні понести справедливе і жорстке покарання.

У зв'язку з цим, показання, які дали Ви, обіймаючи посаду заступника голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, є важливими для з'ясування всіх обставин.

Я й далі переконаний, що в основі кримінального переслідування Вас не повинно бути політики. Винність у вчиненні кримінального правопорушення повинна доводитись виключно достатністю доказів.

Відповідаючи на Ваші запитання:

1. Мені не відомо про наявність кримінального провадження безпосередньо щодо Вас за наведеними Вами епізодами, зокрема щодо викрадення Рудика, Величка чи інших фізичних осіб впродовж 2014-2015 рр.., фінансових зловживань коштами громадської організації "Фонд оборони країни", щодо Вашого втручання у виборчий процес в Україні у 2014-2015 рр..

2-3. Згідно з інформацією, якою я володію, Ви сприяли розслідуванню шляхом добровільного прибуття на допити в СБУ для дачі показань.

4. Не володію інформацією про можливі спроби перетину Вами державного кордону до та після публічних заяв.

5-6. Мені не відомі факти можливого тиску Вами на слідчих, свідків чи потерпілих у кримінальних провадженнях з метою уникнення притягнення до кримінальної відповідальності.

7. Хочу наголосити, що я ніколи не виконував політичних замовлень, а за час керівництва СБУ під час першого і другого мандатів робив все для того, щоб Служба була поза політикою, хоча не завжди це було просто.

Мною не було віддано жодного наказу щодо переслідування чи тиску на політиків, громадських діячів, активістів, журналістів. Навпаки, попри все, після Революції Гідності виявлені нами факти протиправної діяльності у 2012-2014 роках посадових осіб СБУ проти громадян та колаборації з ФСБ Росії передавалися до військової прокуратури України, а також направлялися журналістам та громадським активістам, проти яких злочинно орудувала спецслужба часів Януковича.

На завершення слід зазначити, що з об'єктивних причин не можу зараз володіти всією інформацією, на підставі якої слідчий орган та суд приймали рішення про Ваше затримання, однак вважав і вважаю, що вибіркове кримінальне переслідування та тиск на політиків з боку влади є неприпустимими.

Залякування, маніпуляції і тиск, проти яких повстали українці два роки тому, не мають права повернутися. Кажу це як той, хто з першого і до останнього дня протесту був разом і серед людей.

Закон і правда понад усе!

З повагою,

Валентин Наливайченко

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости