Росія вперше отримала справжню оцінку своїм діям

27.2т

Прийнята резолюція Генасамблеї ООН, де Росію визнано окупантом, тільки підтвердила своє голосування по всім її статтям і пунктам ще від 15 листопада (тоді був затверджений проект резолюції. – ред.). Правда, з того часу ми втратили 3 голоси. Ще 15 листопада було 73 країни, які проголосували "за" і 23, які були "проти". Тепер маємо 70 "за" і 26 "проти". Але все одно найпровідніші держави більшістю підтримали позицію, що Росія називається окупантом, від неї вимагається звільнення заручників і відклик рішення щодо заборони Меджлісу кримськотатарського народу. Отже, Росія вперше на рівні ООН отримала справжню оцінку своїй діям. Вона є країною-агресором і країною, яка виступає в ролі окупанта.

Відтепер всі міжнародні організації, які будуть виходити із рішення ООН, у своїх висновках спиратимуться на резолюцію. Росіянам буде практично неможливо розмивати єдність щодо підтримки суверенітету України.

Приведу вам приклад. Я є членом національної комісії України в ЮНЕСКО, організації, яка опікується надбанням історії культури, пам’яток й іншого. Вона у своїй діяльності ніби-то напряму не долучає політичне питання. Але в деяких питаннях, які у сфері повноважень ЮНЕСКО, дуже часто необхідно вказати якісь правові параметри. Ну, наприклад, ситуація із охороною пам’яток в Криму. А далі чи Крим є українською територією чи має інший статус, і росіяни завжди намагались при прийнятті будь-яких рішень по Криму, включити своє розуміння щодо його знаходження.

Спершу ми це відбивали легко, але з кожним разом це ставало все складніше. Були делегації, які хотіли виписувати, що Крим – Україна чи Крим – це Росія, а було те, що я називаю "розмитий суверенітет". Тепер, після прийнятої резолюції ООН, ЮНЕСКО й інші організації вже не матимуть таких ускладнень.

Читайте все новости по теме "Блог о событиях в мире" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги