УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Рефат Чубаров
Рефат Чубаров
Крымскотатарский политик

Блог | Для Росії це удар!

Голосование в ООН

Робота над прийнятою в ООН Резолюцією (Резолюція підтримує територіальну приналежність Криму Україні, а Росію називає агресором, яка окупувала півострів. – ред.) тривала не один місяць. І тут треба надати належне керівництву МЗС, адже щодо просування цієї Резолюції вони залучили народних депутатів, членів Меджлісу кримськотатарського народу, діаспору. І вже на етапі підготовки ми бачили, наскільки Росія шалено організовує противагу, щоб уникнути розголосу цього питання. Тому країни, які утрималися, не не наважилися підтримати Резолюцію і підкоритись їй, а просто уникнули голосування. Тепер треба робити все, щоб у них вистачило духу проголосувати за підтримку Резолюції на голосуванні Генеральної Асамблеї ООН у грудні.

Серед держав, які не змогли протидіяти Росії – Вірменія, Білорусь, Узбекистан, Казахстан – колишні наші "солагеряни", однотаборники по Радянському Союзу. По Вірменії зрозуміло, що її зовнішня політика повністю підконтрольна Росії. В Узбекистані після Карімова нема чіткої влади, а в Казахстані у Назарбаєва не вистачає духу, хоча вони можуть бути наступними. Тобто найближчими в черзі, до яких Росія може пред’явити територіальні претензії. Над Казахстаном висить така загроза.

Читайте: Трамп саботирует стратегию возвращения Крыма?

Що стосується Білорусі, то для нас, українців, це досить образливо. Україна об’єктивно захищає Білорусь. Але маємо відрізняти народи від їх правителів. Можемо говорити, що у правителів цих країн просто не вистачило духу.

Прийняття такої Резолюції для нас є досить важливим. Цей документ може стати серцевиною для подальших подій, зокрема, щодо продовження і посилення санкцій проти Росії і прийняттям подальших документів, де Росія на рівні ООН буде характеризуватись як країна-окупант. А її дії по відношенню до України, а саме "захоплення Криму", вважатимуть анексією. Такі терміни мають бути в усіх подальших документах, які будуть прийматися ООН. Для Росії це є удар, бо такий документ може стати початком повернення українських територій і визволення громадян України, які знаходяться під російськими окупантами.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...