newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

Блог | Як посібники терористів потрапляють в Нацполіцію

Як посібники терористів потрапляють в Нацполіцію

Суспільні резонанси після кадрових призначень керівного складу Національної поліції України вимагають звернути особливу увагу на відбір претендентів. Крім перевіряючих державних органів до моніторингу майбутніх керівників обов’язково має долучатися громадськість. І обов’язково озвучувати компрометуючі факти. При цьому Голова Нацполіції на такі факти має миттєво реагувати. Тільки так ми побудуємо оновлений орган, якому довірятимуть.

Видео дня

Проведення атестації керівного складу Національної поліції планується завершити в квітні. До сьогодні керівництво Нацполіції у Вінниці і Чернівцях, зокрема, атестаційних комісій не проходило взагалі. Керівники працюють з приставкою "в.о." і очікують на атестацію.

Величезного резонансу набрав випадок із призначенням керівником Вінницького обласного управління Нацполіції Антона Шевцова. До призначення у Вінницю він очолював Чернігівське міське управління. Тобто на батьківщину Президента він йшов переводом. При цьому Шевцова мала перевіряти внутрішня безпека, департамент кадрів, і, відповідно, зробити висновки. Але тільки громадський спротив "витягнув скелети із шафи" Шевцова. У мене логічне питання: про них не знали чи їх замовчували? Впевнений, що атестаційну комісію такий претендент просто не пройшов би. По Шевцову, до речі, СБУ видала документ, де написано, що питань до нього нема. Отака дивна ситуація.

Схожа ситуація зараз відносно заступника керівника Нацполіції у Чернівцях. Є питання і факти, які вже перевіряються. Якщо вони підтвердяться – це обов’язково вплине на результат атестаційної перевірки, яка буде найближчими днями.

Давайте згадаємо ситуацію з кількома поліцейськими в Одесі. Поки їх оформлювали, кадрова комісія їх перевіряла, але нічого не знайшла. Вони прибрали всю інформацію із своїх соцмереж. Але пізніше громадськість знайшла скріншоти їх постів в Інтернеті.

До речі, я був ініціатором створення наказом Голови Нацполіції робочої групи, куди би увійшли представники Департаменту кадрів, внутрішньої безпеки, кіберполіції і обов’язково громадськості. Метою їх роботи була би більш глибша перевірка керівників і їх заступників обласних і районних управлінь. Зараз наказ на створення цієї робочої групи знаходиться на візуванні у Хатії Деканоідзе.

Звісно, коли на керівних посадах з’являються особи з сумнівними фактами в біографії, це людей розчаровує і дуже сильно впливає на сприйняття реформи МВС в цілому. Але давайте говорити правду. Ще в листопаді минулого року, коли починався процес атестації, я особисто через ЗМІ звертався до громадськості з проханням надати компрометуючі факти стосовно майбутніх поліцейських. Але активність в цьому була досить низькою. Я би сказав поодинокі випадки. До речі, по всім підтвердженим фактам і зробленим висновкам претендентів не було зараховано до лав Нацполіції. Тому я би попросив громадськість, якщо вони помічають компрометуючі факти на нових поліцейських, відразу їх оприлюднювати.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...