newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Е-декларації можуть "зірвати" безвізовий режим і транш від МВФ?

клавиатура

Рішення про електронне декларування без атестації системи захисту, яке запустили в Україні 15 серпня, фактично дозволяє приховувати реальні доходи потенційного корупціонера. Це означає, що "потрібні" люди, які подадуть недостовірну декларацію у цю систему, не будуть притягнуті до відповідальності і не сядуть на 2 роки в тюрму, позаяк у суді таку декларацію не вважатимуть належним доказом. І навіть після того, коли система е-декларування отримає атестат відповідності Комплексній системі захисту інформації, не можна буде примусити подати декларацію вдруге, адже відповідно до чинного законодавства Україні вважатиметься, що вони вже задекларували свої доходи і не повинні робити це ще раз.

Цікаво, що днями голова Національного агентства запобігання корупції Наталія Корчак заявляла про те, що систему без атестації запускати не можна, втім вчора вона відмовилася від своїх слів, а сьогодні е-декларування запустили.

Виходить, перед міжнародними партнерами ми й ніби показали антикорупційну реформу, але насправді вона нічого не означає. Представники Європейського Союзу вже нагадали, що сертифікат технічної безпеки для електронних декларацій є ключовою умовою: "Важливо, щоб система була запущена з сертифікатом безпеки, який гарантує кримінальну відповідальність за неправдиві свідчення". Адже, під загрозою опиняється і безвізовий режим, і черговий транш МВФ на три мільярди, і кредит від ЄС на більше, аніж мільярд доларів (це може вплинути на падіння гривні).

Видео дня

Саме тому нині ми очікуємо на реакцію влади: президента України та прем’єр-міністра. Ми закликаємо їх проявити політичну волю і взяти ситуацію під особистий контроль, забезпечивши найближчим часом повноцінну роботу системи електронного декларування, яка дозволить притягати корупціонерів до відповідальності, а не лише фіксувати їх статки.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...