Електронне декларування внесено на порядок денний, прийнято Верховною Радою і підписано Президентом протягом одного робочого дня. Шалена швидкість.

Тепер докладно і з прикладами.

Прийняття електронного декларування було останньою вимогою Європейського Союзу на шляху до отриманння Україною безвізового режиму. Ніхто достеменно не знає куди, і головне, за які кошти поїде українець після його прийняття, але це звучить як мантра останні декілька місяців.

Правда органу, який би займався реалізацією роботи, пов"язаної з електронним декларуванням ще не створили, але "комісія з обрання членів НАЗК засідає вже третю добу підряд і працює навіть ночами по 8 годин". От тільки блокується через неможливість (чи небажання) пропхати туди одного єдиного, омріяного представниками "прогресивної громадськості" (читай лобістами), кандидата з прізвищем Рябошапка. І не указ їм ні Президент, який чомусь (мабуть сильно переживаючи за той самий безвізовий режим), збирає членів конкурсної комісії середночі і вмовляє їх до ранку призначити членів агенства. При "злочинній владі" тими ж представниками "прогресивної громадськості" таке зібрання оцінилось би як тиск на роботу комісії. Але зараз же демократія, чо?

Тепер переключимось на цілого голову профільного Антикорупційного комітету Верховної Ради пана Єгора Соболєва. Він, як голова такого поважного зібрання і головний модератор прийняття антикорупційного законодавства в країні вирішив першим пройти шлях заповнення електронної декларації і навіть розмістив її у Фейсбуці. Пропоную одразу сприймати її заповнення, як пробну версію і не сприймати, як справжній документ, бо тоді б до головного радівського антикорупціонера виникли би питання, підслідність яких, враховуючи займану посаду, належить вже до сфери розлідування НАБу.

Мова йде про земельну ділянку в селі Горбовичі на Київщині, площею 136,9 квадратні метри з теперішнею вартістю у 1,5 млн грн. Так от згідно розміщеної у фейсбуці декларацї головний модератор антикорупційного законодавства країни отримав її БЕЗКОШТОВНО. При цьому це єдине набуття народного обранця після того, як він став нардепом. Наборов?

Дуже дивно також виглядає відсутність у родини із сукупним заробітком більше 500 тис грн на рік і без придбання майна, що відображалось би в декларації, готівкових і безготівкових коштів на суму 60 900 грн. Як казав Станіславський: "нє вєрю".

Електронне декларування прийняте. Органу контролю нема. Питань у рази більше, ніж відповідей. Шукати істину будемо разом, всією країною. Нам же потрібен безвізовий режим? Чи поживем - побачим?

Читайте все новости по теме "Политический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги