З Росією слід говорити так, як вона на це заслуговує

З Росією слід говорити так, як вона на це заслуговує

Позиція Заходу про невизнання виборів у Криму, ставить під сумнів легітимність російської Думи загалом. З відповідним зверненням до світу звернувся лідер кримськотатарського народу, а сьогодні Держдуму нелегітимною (через проведення виборів в окупованому Криму. – ред.) визнав український парламент. В чому, з одного боку, небезпека цієї ситуації.

Якщо говоримо "а", треба говорити "б". Якщо українські політики кажуть, що вибори в Криму є нелегітимними, тоді вплив, який українські виборці мали там на загальний результат виборів по партійним спискам, фактично руйнує парламентську гілку влади у РФ.

Але світ не готовий робити такі радикальні заяви, бо тоді доведеться визнати, що парламентаризму в Росії нема. Це означатиме, що влада у Російській Федерації узурпована особою або групою. А це вже інша ситуація, бо виникає питання як домовлятися. Є розмови, наприклад, про повернення російської делегації до складу ПАРЄ, про якісь перемовини. Але якщо мова йде саме про парламентарів, то як тоді повертати російську парламентську делегацію до європейського парламенту, якщо Держдуми фактично немає.

Видео дня

Щодо України, то в такій ситуації українським парламентарям доведеться розірвати стосунки із Держдумою доти, поки Росія не поверне окуповані території і не проведе справжні демократичні вибори. А це вже на багато жорсткіша позиція.

Вона буде відрізнятися від позиції світу. Але в нас інша ситуація – ми є жертвою російської агресії, тому можемо дозволити собі "вимагати". Чому це важливо? Бо РФ і її зовнішня політика багато років поширювала месседжі, як українцям, так і міжнародній спільноті, що РФ – це та країна, з якою українцям не варто вередувати. Мовляв, якщо Москві щось не сподобається - будуть торгівельні війни, відключення газу. А тепер у нас є війна.

Міжнародній спільноті РФ досі надсилає месседжі, що Україна є частиною її впливу, не є суб’єктом, що це колонія. Росія вже два роки говорить про те, що давайте вести перемовини про Україну, але без України і як тільки вона займеться безпекою у нас, світ може спати спокійно.

Тому з Росією слід говорити так, як вона на це заслуговує. Жорстка позиція України по невизнанню виборів до Держдуми переводить Україну в ранг суб’єкта і дає можливість надсилати правильні україноцентричні месседжі як для внутрішньої політики, так і для зовнішньої.

Мовляв, Україна може протистояти Росії і вона для нас вже не є такою загрозою. Україна більше не оглядатиметься на те, що скаже Москва і не піддається її впливу.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...