Про можливий арешт російського державного майна в Бельгії стало відомо буквально за день до відкриття Петербурзького економічного форуму. Цей захід російське керівництво розраховувало перетворити на чергове "потьомкінське селище" за участю місцевого старости - Володимира Путіна. Самовпевнений правитель повинен розповісти учасникам форуму казку про те, що з російською економікою все буде добре і в Росію потрібно вкладати гроші. І якщо Захід не бажає - що ж, тоді вкладатиме Китай.

Тепер навіть російські експерти з жалем визнають, що новини з Брюсселя будуть головними, а новини з Петербурга - другорядними. Які можуть бути інвестиції в країну, майно якої може вже завтра піти з молотка? Причому навіть до кінця не відомо, за яким саме позовом ухвалили рішення в Бельгії. Пише Віталій портніков для espreso.tv.

Спочатку вважалося, що йдеться про забезпечення позову колишніх акціонерів компанії ЮКОС, яку російська держава вкрала у власників. Але Європейський суд з прав людини заявив, що арешт російських активів у Бельгії не має до цього рішення ніякого відношення. Тому арешт у справі ЮКОСа ще попереду. І не тільки ЮКОСа. Найбільші проблеми Росія отримає, коли міжнародне правосуддя почне розглядати позови за Крим.

Читайте:Первый пошел

У Росії ніяк не можуть зрозуміти, що суди в цивілізованому світі не підкоряються ані Володимиру Путіну, ані Дмитру Кисельову. І навіть Ангелі Меркель з Франсуа Олландом вони теж не підкоряються. Це в Росії можна віддати чітке розпорядження не тільки звичайному судді, але навіть і суддям Конституційного суду. І вони радісно кинуться порушувати власну Конституцію - тому що є такими ж безчесними пройдисвітами, як і політичні керівники країни. На Заході все інакше. Вкрав - значить вкрав. І ніяка політична доцільність не зможе вплинути на судові рішення.

На практиці це означає тільки те, що російській економіці прийшов кінець навіть і без усіляких санкцій. Як і економіка будь-якої країни - а Росія вже давно не Радянський Союз з його герметичною системою і Держпланом - вона не зможе існувати без активів на Заході та інвестицій. Але якщо активи арештуються, то потрібно "закриватися". А якщо "закриватися", то це означає неминучі економічні втрати. І не тільки для державних компаній - для всіх.

Звичайно, з усього цього є дуже простий вихід. Не перетворюватися на Північну Корею. Віддати належне акціонерам ЮКОСа. Піти з Криму і Донбасу. Притягнути до відповідальності тих, хто крав підприємства і території. Але нинішнє політичне керівництво Росії навряд чи на це зважиться. Швидше за все, виправляти помилки попередників доведеться вже новій владі, яка з'явиться після економічного краху Росії. І в цьому випадку заплатити росіянам доведеться набагато більше, ніж просто за судовими рахунками.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости