Плани нинішнього уряду відкрити повноцінний ринок землі в Україні вже з початку січня 2017 року – не більше, ніж декларація про наміри. Ринок землі не буде запущений! Бо навіть якщо уряд встигне зробити все, що він запланував, селяни цього не дозволять.

Головна і найвагоміша причина – вони не довіряють владі.

Упродовж останніх десяти років у нашій державі було зафіксовано кілька спроб запровадити ринок землі – щонайменше, три. Кожна спроба була пов’язана з гучними корупційними скандалами за участю тодішніх керівників уряду.

Це все шокувало селян. Вони розуміли, що потуги керівництва спрямовані не на користь держави, не на користь реальних власників землі. Все, що планувалося у вищих ешелонах влади, було зроблено тільки на користь певних корумпованих чиновників.

Тому ця недовіра, сформована реальними помилками влади, сьогодні не дозволить – навіть якщо нинішній Кабмін ухвалить допустимі рішення – не у повній мірі реалізувати їх.

Другий аспект. До проблеми скасування земельного мораторію треба підходити дуже виважено. Має бути залучена професійна спільнота: аграрні та професійні об’єднання, громадськість. Має бути здійснений пілотний проект – і проаналізовано отримані результати. Потрібно врахувати досвід європейських країн – як вони це все робили, якими були кінцеві та проміжні результати.

Але найголовніше: влада, яка намагатиметься реалізувати цей задум, має мати напрочуд високий рейтинг і довіру у суспільстві.

У нинішніх умовах здійснити це неможливо.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости