Більший бюджет не означає менші податки

32

Збільшились надходження в бюджет. Станом на 22 березня дані показали, що збільшення надходжень до загального фонду було на 19% в порівнянні з минулим роком, з них 41% - за рахунок діяльності податкової, 25% - за рахунок митниці. Також зросли (і це позитивно) надходження за рахунок податку на додану вартість вітчизняних, так і імпортних товарів. Зросло відшкодування (що добре для економіки) повернення податку на додану вартість.

Не дивлячись на зміну ставок єдиного соціального внеску, скорочення надходжень по цій статті є нижчим, що говорить про те, що там відбуваються позитивні зміни. Не все так погано в нашій країні, окрім політичної стабільності.

Щодо можливого зниження податків – це економічні регулятори, головним чинником чи мірилом для цього є те, чи збережуть нові заходи макроекономічну стабільність країні. Бо якщо будь-які податкові новації призведуть до скорочення бюджету в поточний час, а вплив від податкових змін стане відчутний в майбутньому році, то в нас немає на сьогоднішній день ніяких абсолютно резервів чи фінансової подушки, для фінансування розривів. Ті уряди і країни, які досягали прогресу, завжди мінімізували витрати з бюджетних коштів, з тим, щоб вносити зміни вже в оподаткування.

Ми не можемо відмінити ряд пільг, преференцій тим чи іншим галузям чи великим підприємствам, які пов’язані з олігархами. І в той же час ми кажемо, що треба знизити загальний тиск на економіку. Не можна робити все це за рахунок середнього прошарку населення. Але якщо хтось зможе переконати, що зниження ставок не призведе до збільшення дефіциту бюджету, що ми будемо мати в найближчі місяці достатньо коштів для виконання усіх задач, то це може бути предметом обговорення, але це треба серйозно обговорювати і з бізнесом, і з кредиторами.

Тому що ефект від зниження ставок наступає трохи пізніше, і розрив може складати від 9 місяців і більше. А якщо ми в цей час, не маючи фінансової потужності, будемо цей фінансовий розрив фінансувати за рахунок емісії, то ми розкрутимо інфляцію, ослабимо гривню, і це призведе до дискредитації податкових новацій.

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости