УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
OBOZ.UA
OBOZ.UA
Сайт

Блог | Правова допомога учасникам АТО – проблеми та перешкоди

Правова допомога учасникам АТО – проблеми та перешкоди

Проект "Правова допомога учасникам АТО", керівником якого я виступаю, працює вже більше 6 місяців та взяв до роботи більш як 100 запитів. Але кожен новий день ставлять перед правниками-волонтерами проекту все нові і нові проблеми,їх я і хотів би висвітлити.

Однією із найголовніших проблем є те, що питання, з якими доводиться працювати адвокатам, відносно нові. Це зокрема і оформлення статусу учасника бойових дій, і оформлення інвалідності, і соціальні питання (оформлення пільг, виділення земельних ділянок/квартир тощо). В адвокатів, що зголосилися волонтерити в нашому проекті, немає достатнього досвіду по роботі з такими питаннями.

Не менш глобальним питанням є забюрократизованість органів Міністерства оборони, що займаються питаннями оформлення статусу учасника бойових дій. Зокрема, з усіх звернень, що надійшли до Проекту, за півроку статус учасника бойових дій отримав лише боєць, але отримав лише довідку про присвоєння статусу, посвідчення учасника ще не готове.

Читайте: На які пільги і хто з учасників АТО та їх сімей може розраховувати

Декларативними на сьогодні залишаються питання соцзабезпечення: компенсації, покращення житлових умов, отримання земельної ділянки (окрім виділення матеріальної допомоги учасникам АТО).

Питання, що потребує окремої уваги і окремої аналітики - притягнення бійців до кримінальної відповідальності. На "гарячу лінію" поступило декілька звернень щодо кримінальних справ відносно бійців АТО. Зокрема, бійців АТО змушували свідчити проти інших бійців за ст."дезертирство", після відмови бійців свідчити проти незнайомих осіб, відносно них порушували кримінальне провадження за статтею "непокора". Також бійців притягують до відповідальності за незаконне зберігання зброї. Проблема надання бійцям допомоги ускладнюється тим, що бійці перебувають в СІЗО в зоні АТО.

Велика проблема в доказовій базі справ, пов’язаних з оформленням інвалідності та отриманням поранення.

Читайте: Суддя Верховного суду України проти учасника АТО - хто ж переможе?

Наразі постала проблема у створенні єдиного українського кол-центру, в якому учасники АТО та члени їх родин можуть отримати першу роз’яснювальну допомогу, а у випадку потреби надання подальшого супроводу - їм призначатимуть адвоката probono. Це зніматиме навантаження з адвокатів, яким дзвонять стосовно будь-якого питання. Адвокат зможе направляти на гарячу лінію, яка консультуватиме по типовим питанням.

І звичайно, питання, що потребує особливої уваги - подальше працевлаштування учасників АТО та їх ресоціалізація.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...