УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Максим Яли
Максим Яли
Эксперт-международник

Блог | НАТО надасть Україні летальну зброю?

НАТО надасть Україні летальну зброю?

За останні декілька днів український інтернет -простір заполонили заголовки статей на кшталт "НАТО посилить допомогу Україні". Інформаційним приводом для таких повідомлень стала чергове засідання комісії Україна-НАТО у Брюсселі, в якому взяв участь заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко.

Видео дня

Звичайно більшість громадян України могло подумати, що мова йде про довгоочікуване надання летальної зброї України, яку вже більше двох років з моменту початку повномасштабних військових дій на Донбасі та участі в них частин регулярної армії Росії на боці військ ЛДНР просить Україна від Заходу, зокрема НАТО.

Проте насправді на засіданні комісії мова йшла лише про імплементацію домовленостей по допомозі Україні з боку Північноатлантичного альянсу, яких було досягнуто в ході саміту НАТО у Варшаві в липні цього року.

Так, на ньому дійсно був розроблений план, що передбачає суттєве збільшення військової допомоги НАТО Україні. Проте спрямована ця допомога лише на посилення обороноздатності нашої армії та наближення її до стандартів НАТО.

І мова йдеться лише про надання допомоги у таких сферах як кібербезпека, логістика, реабілітація військових, а також роботах щодо розмінування територій.

Читайте: Если бы у Украины было ядерное оружие

І питання вступу до лав альянсу на ньому також не піднімалося, навіть з боку України. Адже попереду у нас ще достатньо довгий шлях до досягнення повної відповідності нашої армії високих стандартів НАТО.

Тобто ніякого прориву у питанні надання летальної зброї України чи перспектив не відбулося. І найближчим часом не відбудеться, адже президент Сполучених Штатів Барак Обама разом з його європейськими колегами, що безпосередньо приймають участь у врегулюванні російсько-українського воєнного конфлікту й досі заявляють, що не бачать альтернативи дипломатичному шляху його вирішення.

Більше того, у своїх заявах, що пролунали від віце-президента США Джозефа Байдана вже після засідання Генасамблеї ООН в Нью-Йорку він підкреслив, що йому все складніше переконувати представників країн ЄС (що найменше п’яти країн) про продовження вже існуючих санкцій проти Росії. Тобто навіть той економічний тиск на Кремль, не говорячи вже про надання летальної зброї України для стримування військової агресії Росії, може бути послаблений вже на початку нового року, якщо Україна не досягне суттєвого успіху в проведенні внутрішніх реформ та боротьбі з корупцією.

Єдиним позитивним моментом в цьому важливому для нас питанні стало голосування в Конгресі США минулого тижня за закон H.R. 5094 "Про підтримку стабільності й демократії в Україні", який передбачає можливість надання летальної зброї Україні. Українські дипломати сподіваються, що він буде затверджений у Сенаті і підписаний президентом до кінця нинішнього року. Тобто до закінчення повноважень чинного президента США.

Натомість очікувати подібних кроків від НАТО, де Сполучені Штати хоча і мають ключовий вплив, найближчим часом не варто. Як би нам того не хотілося. Занадто багато в лавах альянсу європейських країн, враховуючи складну процедуру прийняття таких важливих рішень, що виступають проти військового загострення відносин з Росією.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...