УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Тарас Галайда
Тарас Галайда
Аналітик громадської організації "Публічний аудит"

Блог | З тарифами Гройсман може переплюнути навіть Яценюка

З тарифами Гройсман може переплюнути навіть Яценюка

Офіційного підтвердження щодо рішення Гройсмана по газу поки нема, але якщо вірити інсайдам, то українців очікує ще гірший сценарій зростання житлово-комунальних тарифів, ніж було передбачено Яценюком у програмі співпраці з МВФ.

Видео дня

Так, екс-прем’єр запланував на 1 квітня 2016 року збільшення так званого "соціального" тарифу на газ із 3600 грн. за тис. кубів до 5500 грн, а також збільшення ціни продажу газу для підприємств ТКЕ (опалення та гаряча вода) з 2994 грн за тис. кубів до 5500 грн. Потім – ще одна хвиля підвищення з 1 квітня 2017 року, що в підсумку мало привести вартість газу до позначки 7188 грн за тис. кубів для всіх категорій споживачів.

Проте з різних джерел з’явився інсайд, що Гройсман вирішив "одним махом" привести тарифи на газ для всіх категорій споживачів до рівня 6800 грн за тис. кубів – і для індивідуального опалення, і для підігріву води та приготування їжі, не чекаючи квітня 2017 року.

Читайте: Чи відповість Яценюк за газові проколи?

Для споживачів централізованого опалення та гарячої води це означає зростання тарифів у 2,3 рази:

- середня вартість 1 Гкал по Україні збільшитися з 650 грн до 1500 грн, а в деяких областях сягатиме 2300 грн;

- середня вартість опалення без лічильника збільшитися з 18 грн за 1 кв. м до 41 грн, а деяких областях може сягати 62 грн;

- середня ціна куба гарячої води може зрости з 40 до 92 грн, а в деяких областях вона сягатиме й 120 грн.

За даними останніх звітів НКРЕКП та НАК "Нафтогаз України", за 2015 рік населення спільно з ТКЕ (опалення та гаряча вода) спожило 17,1 млрд кубів газу, тоді як з наших надр було видобуто майже 20 млрд кубів.

При 100% покритті потреби населення та ТКЕ (для категорії населення) з ресурсу газу власного видобутку, його вартість з усіма податками та транспортними витратами має бути в межах діапазону 3000–3500 грн за тисячу кубів.

Проте, навіть, якщо залишити все, як є, та віддавати українцям лише частину з газу власного видобутку (12,8 млрд кубів), користуючись формулою "економічно обґрунтованого тарифу" Яценюка, тариф все одно має зменшитися за рахунок скорочення споживання населенням імпортного газу з 8,5 до 4,3 млрд кубів, а не збільшитися, як те анонсував Гройсман.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...