Чи відповість Яценюк за газові проколи?

18.5т

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), в квітні 2015 року розробила та подала на розгляд Уряду пропозицію вдвічі зменшити норми споживання природного газу населенням для газових плит та водонагрівачів. Кабмін ідею підтримав, і 29 квітня минулого року прийняв відповідну Постанову № 237 "Про внесення змін до норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників".

Так українці майже 9 місяців сплачували за зменшеними нормативами, аж поки в 28 січня цього року Вищий адміністративний Суд України визнав цю Постанову незаконною та нечинною з моменту прийняття (справа К/800/49436/15). Підставою для цього стали чисельні порушення, допущені Кабміном під час прийняття спірної постанови, і про це чітко вказано в ухвалі Суду: "З огляду на те, що проект регуляторного акту не був у жодний спосіб оприлюднений, за умови відсутності аналізу регуляторного впливу акту та погодження з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну регуляторну політику, а також зважаючи на порушення відповідачем принципу передбачуваності, суд першої інстанції, з яким погодився суд апеляційної інстанції, дійшов законного та обґрунтованого висновку, що наведені порушення, допущені Кабінетом Міністрів України під час прийняття спірної постанови, у сукупності є достатньою підставою для визнання її незаконною, нечинною з моменту прийняття, що означає, що така постанова не породжує правових наслідків з моменту її прийняття".

У результаті, через такі групі помилки Уряду, понад 8 млн українців (які сплачують за користування газом за встановленими Кабміном нормами) тепер мають відшкодувати різницю – за увесь період дії цієї Постанови. Причому, такі донарахування вже наповну проводяться протягом березня-квітня 2016 року. Щоб було зрозуміло, постачальники газу розраховують на відшкодування, немало-небагато, понад 1,5 млрд грн.

Екс-прем’єр Арсеній Яценюк та посадовий склад Кабміну, які прийняли відповідне рішення, а також службові особи, які готували та супроводжували цю Постанову, своїми діями підірвали авторитет держави в очах громадян України, завдали матеріальної шкоди понад 8 млн осіб на суму понад 1,5 млрд грн.

Такі дії відповідно до частини 2 статті 367 КК України можуть бути кваліфіковані як службова недбалість. Тобто, службова особа має відповідати за невиконання або неналежне виконання своїх службових обов'язків, якщо це завдало істотної шкоди нашим з вами правам. І це передбачає покарання – Яценюк і КО можуть бути позбавлені волі на строк від 2-х до 5-ти років, при цьому вони також не зможуть обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3-х років плюс до цього можуть сплатити штраф від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

"Публічний аудит" направив відповідну заяву для проведення досудового розслідування в НАБУ та Генеральну прокуратуру України. Чекаємо на реакцію!

Читайте все новости по теме "Экономический блог" на Обозревателе.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Присоединяйтесь к группе "Обозреватель Блоги" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости